Kesilen burun yapılacak

Diyarbakır'da 12 yaşındayken tecavüze uğrayıp hamile kaldığı için tecavüzcüsüyle birlikte yaşamaya zorlanan ve çok geziyor diye kayınpederi ve iki kayınbiraderi tarafından burnu kesilen 15 yaşındaki R.G.'ye 'Deniz Akkaya' tipi yeni bir burun yapılacak.

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da 12 yaşındayken tecavüze uğrayıp hamile kaldığı için tecavüzcüsüyle birlikte yaşamaya zorlanan ve çok geziyor diye kayınpederi ve iki kayınbiraderi tarafından burnu kesilen 15 yaşındaki R.G.'ye 'Deniz Akkaya' tipi yeni bir burun yapılacak.
Deniz Akkaya burnu
Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Bulut, 15 Nisan'da getirilen R.G'nin burnu kesildikten sonra ilkel yöntemlerle tedavi edilmeye çalışıldığını anlattı: "Bize geldiğinde burnun ön yüzü yoktu. Burnun içinde haşlanmış buğday taneleri vardı. İlaç tedavisi uyguladık, ardından iki kez cerrahi müdahale yaparak kesilmiş olan burun direğini oluşturduk. Ona en iyi, Deniz Akkaya'nın burun modeli yakıştı. Bunun için o burun modelini yapacağız" dedi. Üçüncü cerrahi müdahaleyle R.G.'nin eski sağlığına kavuşacağını söyleyen Bulut, estetik burun değil yeni burun yapacaklarını, yanaktan alınan dokularla yeniden burun oluşturduklarını ve yeşil kartlı R.G.'den hiçbir ücret alınmadığını söyledi. Dr. Bulut, "Cerrahi müdahaleyle eski sağlığına kavuşturmak, bizim için önemli" dedi. R.G.'nin eşi S.G., yedi yaşındaki bir erkek çocuğa tecavüz iddiasıyla cezaevinde bulunuyor.


    http://www.radikal.com.tr/7465667465660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.