'Kesin başörtülüleri tiye aldılar diyecekler' dedim!

'Kesin başörtülüleri tiye aldılar diyecekler' dedim!
'Kesin başörtülüleri tiye aldılar diyecekler' dedim!
Haber: İPEK İZCİ - ipek.izci@radikal.com.tr / Arşivi

Ülke gündemine yerleşen #duranadam Erdem Gündüz’ün 2004’te başörtülü kadın öğrencilerin üniversiteye alınmamasını protesto için 2 arkadaşıyla birlikte başını örterek derse girmesi, bazı gazetelere ve sosyal medyaya “Başörtülerle dalga geçmek için yaptılar” diye yansıyınca, Gündüz ile birlikte başörtülü eyleme katılan Alper Alpözgen konuştu.
Fotoğrafın Facebook hesabından alınıp haber haline geldiği ilk günlerde, bir arkadaşına “Akit gazetesi bunu haber yaparsa kesin başörtülüleri ti’ye aldığımızı yazar dedim ve güldük beraber. Dünkü esprim bugün gerçek oldu ama artık komikliğini yitirdi” diyen Alpözgen, “Çünkü çok aktif Gezi eylemcileri olarak zamanında türban eylemine de katılmış olmamız onların bütün komplo iddialarını çürütüyor” diye ekledi. Alpözgen bilgi kirliliğinin Erdem Gündüz adına açılan ve sonra hemen kapatılan sahte Twitter hesabından kaynaklandığını söylerken günlerdir kimseyle konuşmayan Gündüz’ün resmi Facebook sayfasında yer alan mesajda “Başörtüsü olsun, renk ayrımı olsun, ırk ayrımı olsun, ülke sınırları olsun, din ayrımı olsun, her türlü sınıfsal ya/ ya da sosyal ayrıma karşı olduğum doğrudur” denildi.


  http://www.radikal.com.tr/113863511386352

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sözsüz iletişim - romanos

  Resimde başörtü takanlar daha çok bir parodiyi canlandıran oyuncular olarak mı görülüyor yoksa protestocu olarak mı? İşte bütün mesele bu...Hiç inandırıcı değilsiniz.

  romanos - romanos

  Yüz ifadelerinden belli baş örtülülere destek amaçlı baş örtü taktıkları, biz de yedik.