Kesintiler isyan ettirdi

Denizli, Trabzon, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin, Adana ve Niğde'de elektrik kesintileri nedeniyle mitingi televizyonlardan izleyemeyen yurttaşlar yöneticilere sert tekpi gösterdi.

İSTANBUL - Denizli, Trabzon, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin, Adana ve Niğde'de elektrik kesintileri nedeniyle mitingi televizyonlardan izleyemeyen yurttaşlar yöneticilere sert tekpi gösterdi.
Bu arada 14 Nisan'da Ankara'da yapılan Cumhuriyet Mitingi'ni naklen yayımlamadığı için eleştirilen TRT bu kez tavrını değiştirdi. Miting saat 13.00'ten itibaren TRT 2'den naklen yayımlandı. Ayrıca mitingi, Kanal Türk, Kanal B, SkyTurk ve Avrasya TV de canlı olarak yayınladı. NTV, CNN Turk ve 24 kanalları ise gün boyu aralıklarla gerçekleştirdikleri canlı yayınlarla mitingi ekrana taşıdı.
Ünlü simalar
Mitinge siyaset ve sanat dünyasından tanıdık yüzler de katıldı. Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, sanatçılar Tarık Akan, Rutkay Aziz, Sibel Tüzün, Halit Ergenç, Aytaç Arman, Ayten Alpman, Tolga Çandar,
Edip Akbayram, Sadık Gürbüz, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan ve SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın yanı sıra Danıştay saldırısından sonra gözaltına alınan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin de mitingdeydi.