KESK Başkanı Evren: Faşizan bir uygulama ile karşı karşıyayız

Beş ilde düzenlenen PKK operasyonu çerçevesinde KESK Genel Merkezinin basılmasına ve yönetim kurulu üyesi Songül Morsümbül'ün gözaltına alınmasına KESK Başkanı Sami Evren sert tepki gösterdi: Başbakan'ın şikayet ettiği geçmişin faşizan uygulamaları bugün sendikamıza yönelik olarak devam ediyor5 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON 35 GÖZALTI


KESK Genel Başkanı Sami Evren PKK Operasyonu çerçevesinde sendikanın hedef alınmasına tepki gösterdi. Olaylı ilgili henüz ayrıntılı bir bilgiye sahip olmadığını belirten Evren şunları söyledi: İlk olarak mahkemeye çıkmamış insanların olayın sıcağı sıcağına suçlanması, PKK’lı diye kodlanması doğru değil. Bu insanlar sendikamızın üyesi ve çalıştıkları yer adresleri belli, polisin çağırıp ifadelerini istediği zaman alabilir. Bu tür bir baskınla örgütümüz kamuoyu önünde itham altına alınıyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil.

Başbakan geçtiğimiz günlerde geçmişte farklı kimliklere yönelik Faşizan uygulamalar yapıldığını, bunun hata olduğunu söylemişti. Anlaşılan o ki bugün de Başbakan aşan kimi işler işler yapılıyor. Benzeri faşizan ve baskıcı bir uygulama ile bugün sendikamız karşı karşıyadır. KESK muhalif kimliğini devam ettirecektir. (Radikal.com.tr)