KESK iddianamesi tamam

KESK iddianamesi tamam
KESK iddianamesi tamam

İddianamede, şüpheliler arasında KESK Genel Başkanı Lami Özgen in de adı geçiyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin, PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında KESK üye ve yöneticisi 72 kişi hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

Radikal.com.tr - Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede KESK Genel Başkanı Lami Özgen’in de arasında bulunduğu şüpheliler, PKK /KCK terör örgütünün sendikal yapılanmasını oluşturmakla suçlanıyor. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde şüpheliler, “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla 7 yıl 6’şar aydan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

KESK BAŞKANI DA ŞÜPHELİ

İddianamede, şüpheliler arasında Lami Özgen’in yanı sıra eski Birleşik Taşımacılık Sendikası Genel Başkanı Yunus Akıl, Eğitim Sen Diyarbakır Şube Başkanı Kasım Birtek, Tarım Orkam-Sen Genel Başkanı Metin Vuranok, Eğitim Sen Genel Kadın Sekreteri Sakine Esen Yılmaz, Tüm Bel Sen Genel Sekreteri İzzettin Alpergin ve KESK Genel Meclis Üyesi Belgizar Sazak da bulunuyor.


  http://www.radikal.com.tr/111892911189292

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SOLCUYSAN HAK ARIYORSAN KARANLIĞI SORGULUYORSAN TERÖRİSTSİN... - AHVAL

  O halde bitmez bu terörizm iliklerimize kadar tutsak etseniz de bir damar bulup fışkıracağız aydınlığı karanlık yüzlerinize... Sizden adalet, eşitlik bekleyen de yok... Şimdi güçlüsünüz, ezdiğiniz sömürdüğünüz, dalaverelerinizle kandırdığınız yığınların omuzlarında lakin eninde sonunda ayıpsayacak tarih sizi, kusacak, geçmişte kalmış bir Hitler, bir Mussolini bir Franko bile yüzlerinize tükürecek gayri insaniliğinizi...

  Ana Sayfada - anaximenes

  Bülent Arınç'ın Ayman Güler eleştirisi var bu haberle yanyana. İddianame kabul edilirse majestelerinin yargısı KESK yöneticilerine silahlı örgüt üyesi olmaktan 7-15 yıl hapis cezası verilebilecek. Güler'in tutumunu faşist ve ırkçı olarak nitelemiş Arınç. Haklı, ama kendilerinin tırnağı olamaz..