KESK meydanlara çıkıyor

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Sami Evren, TBMM Genel Kurulu'nun gündeminde bulunan Kamu Çalışanları Sendika Yasa Tasarısı'na karşı, yarından itibaren bir dizi eylem ve etkinlik yapma kararı aldıklarını bildirdi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Sami Evren, TBMM Genel Kurulu'nun gündeminde bulunan Kamu Çalışanları Sendika Yasa Tasarısı'na karşı, yarından itibaren bir dizi eylem ve etkinlik yapma kararı aldıklarını bildirdi. Evren, KESK Genel Merkezi'nde düzenlediği basın
toplantısında, "siyasi iktidarı daha önce bir hafta boyunca gerçekleştirdikleri eylem ve etkinliklerle uyardıklarını" ifade etti.
'İktidar yedeği sahte sendikaların' da bu yasanın çıkması için olağanüstü çaba
gösterdiğini kaydeden Evren, şöyle dedi: "Başta iktidar olmak üzere Meclis'teki bütün milletvekillerine sesleniyoruz; Toplu sözleşme ve grevsiz sendika, sendikasız demokrasi olmaz. Uyarılarımızı dikkate alın. Seçim meydanlarında vaat ettiklerinizin, altına imza koyduğunuz sözleşmelerin
gereğini yapın. Sendikal hak ve özgürlüklerin yasaklanmasına, kamu
emekçilerinin sefalet ücretleriyle yaşamaya devam etmesine, kazanılmış hakların geri alınmak istenmesine engel olun. Yasakçı yasayı geri çekerek, taleplerimiz doğrultusunda toplu sözleşmeli, grevli, özgürlükçü ve demokratik bir yasa çıkarın."


    ETİKETLER:

    TBMM