KESK operasyonları protesto etti

KESK operasyonları protesto etti
KESK operasyonları protesto etti
Beyoğlu'nda KESK üyesi bir grup, bazı üyelerinin operasyonda gözaltına alınmasını protesto etti.

İSTANBUL - Taksim Meydanı'nda toplanan KESK üyesi grup, slogan atarak İstiklal Caddesi'nden Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

Burada grup adına basın açıklaması yapan Memur-Sen 4 No'lu Şube Başkanı Arzu Erdoğan, operasyonlarda konfederasyona bağlı sendika yöneticisi ve üyelerinin gözaltına alındığını belirtti.

Erdoğan, KESK Eğitim-Örgütlenme Sekreteri Akman Şimşek ile Mehtap Şimşek'in de aralarında bulunduğu 167 kişinin gözaltına alındığını anımsatarak, KESK Genel Merkezi ve bazı sendika şubelerinin arandığını söyledi.

Operasyonlarla baskı altına alınmak istendiklerini iddia eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Haklı mücadelemizden döndürmeyi amaçlayan her türlü hukuk dışı ve fiili uygulamaların karşısında, geçmişte olduğu gibi bugün de, sessiz kalmayacağımız bilinmelidir. KESK olarak üye ve yöneticilerimize yönelik yıldırma ve sindirme uygulamalarına son verilmesini ve gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.”

Sanatçı Ferhat Tunç'un da katıldığı protesto eylemine, Grup Yorum sanatçıları da saz çalıp türkü söyleyerek destek verdi. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/112215411221542

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SUSMAYACAK, BOYUN EĞMEYECEK, TESLİM OLMAYACAĞIZ - deniz1978

  “onlar ümidin düşmanıdır... akar suyun meyve çağında ağacın serip gelişen hayatın düşmanı” HAYATIN, YAŞAMIN DÜŞMANLARI KARŞISINDA BOYUN EĞMEYECEK, YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ Amerikancı faşist AKP iktidarı bizi ne "dalga operasyonları",ne "topyekün mücadele" adı altında sürdürdüğü faşist terörü, kitlesel gözaltı ve tutuklamaları ile geriletip, devrim yürüyüşümüzü engelleyemez. Biz ıslah olmayanların soyundan geliyoruz. Biz mücadele meydanlarından, kuşatma altında dövüşenlerin soyundan geliyoruz.Faşist AKP iktidarı bir gece yarısı bu kez 28 ilde 167 kamu emekçisini gözaltına aldı.Hayatın ve yaşamın düşmanları 3 aylık bebeği, kanser tedavisi gören bir hastayı bile gözaltına almaktan geri durmadı. Herkesi işbirlikçi, faşist AKP iktidarının saldırılarına karşı çıkmaya çağırıyoruz... GÖZALTILAR, TUTUKLAMALAR BİZİ YILDIRAMAZ İŞKENCE YAPMAK ŞEREFSİZLİKTİR SUSMAYACAK, BOYUN EĞMEYECEK, TESLİM OLMAYACAĞIZ

  SUSMA SUSTUKCA SIRA SANA GELECEK - deniz1978

  Önce CHD- Avukatlarini aldilar Sonra KESK‘ lileri Simdi sira Iscilerde. Bu bana Nazilerin yaptiklarina ses cikarmayan Martin Niemöller‘ in su sözlerini hatirlatti: „Önce komünistleri götürdüler, sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sonra sosyalistleri götürdüler, sesimi çıkarmadım; çünkü sosyalist değildim. Sonra sendikacıları götürdüler, sesimi çıkarmadım; çünkü sendikacı değildim. Sonra Yahudileri götürdüler, sesimi çıkarmadım; çünkü Yahudi değildim. Sonra beni almaya geldiler, benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.“ SUSMA SUSTUKCA SIRA SANA GELECEK