KESK toplu görüşmeleri protesto etti

KESK toplu görüşmeleri protesto etti
KESK toplu görüşmeleri protesto etti
Taksim' de Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi bir grup, toplu iş sözleşmesi isteğiyle dün 12.30'da başlayarak, 30 dakika oturma eylemi yaptı.


Sendika üyeleri, basın açıklamasında, hükümetle sendikalar arasında yürütülen görüşmeleri ilkokul müsameresine benzetti. Hükümetin isteklerini yerine getirinceye kadar toplu iş görüşmelerine katılmayacaklarını bildirdi.
KESK üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, hükümetle sendikalar arasında devam eden toplu iş görüşmelerini dün Taksim’de düzenledikleri oturma eylemi ile protesto etti.
"TİS ve grev hakkımızı kullanmak için yürüyoruz" yazılı pankart açan grup, “Toplu sözleşme hakkımız, grev silahımız” ,“Sadaka değil toplu sözleşme”, “İnsanca yaşamak istiyoruz” diye slogan attı.
Basın bildirisini okuyan Eğitim-Sen 8 nolu şube başkanı Hatun İldemir, “Görüşmelerde 4’üncü oturum yapıldı. 1 haftadır toplu görüşme adı altında orta oyunu oynanıyor. Bizler bu oyununa alet olmayacağız. Malum sendikalara sesleniyoruz. Gelin bu orta oyununa son verin. Emekçilerin yanında yerinizi alın. Sokakta, işyerinde mücadeleyi büyütelim. Toplu sözleşme ve grev hakkımızı kullanalım” dedi.(aa)