KESK'e tepki: Bayrak niye yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, katıldığı KESK Genel Kurul toplantısına bayrak asılmamasına tepki gösterirken, DSP de DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın Abdullah Öcalan'dan 'sayın' diye söz etmesini eleştirdi.

ANKARA - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, katıldığı KESK Genel Kurul toplantısına bayrak asılmamasına tepki gösterirken, DSP de DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan'ın Abdullah Öcalan'dan 'sayın' diye söz etmesini eleştirdi.
KESK'in 2. Olağan Genel Kurulu açılışında konuşan Başesgioğlu, emperyalizmin her türlüsüne karşı olduklarını vurguladı ve şunları söyledi: "Hepimizin arzusu, demokrasi, bütün kurum ve kurallarıyla yerleşsin. Bu ülkenin vatandaşları bu ülkenin dağlarında, ovalarında, caddelerinde özgürce yaşasınlar." Başesgioğlu, salonda Türk bayrağı bulunmamasına da değinerek, "Bağımsızlığın sembolü bayrağın asla unutulmaması gerekir. Bu toplantılarda onu en görkemli yerlerde sergileyeceğiz" dedi.
DEHAP lideri Tuncer Bakırhan ise, Başesgioğlu'nun dileklerine katıldığını belirttikten sonra "Ancak çelişkili bir durum var. Şırnak'ta, Hakkâri'de on binlerce askerle yapılan operasyonların yeniden yaşandığını görüyoruz" dedi. AİHM'nin Abdullah Öcalan'la ilgili kararını da değerlendiren Bakırhan, "Sayın Öcalan'ın yeniden yargılanmasına yönelik bu kararı olumlu görüyoruz. Hükümet gerekli adımları atmalı" dedi. Daha sonra kürsüye gelen DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit ise 'Sayın Öcalan' hitabına tepki gösterdi.


    http://www.radikal.com.tr/7460427460420

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.