KGM: İşaret eksikliği yok

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), sathi kaplama asfalt çalışması yapılan kesimlerde sürücülerin işaretlerle uyarıldıklarını söyledi. Yollardaki işaretlendirme eksikliği konusunda basında yer alan...

ANKARA - Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), sathi kaplama asfalt çalışması yapılan kesimlerde sürücülerin işaretlerle uyarıldıklarını söyledi. Yollardaki işaretlendirme eksikliği konusunda basında yer alan haberler üzerine dün yazılı bir açıklama yapan Bayındırlık ve İskân Bakanlığı KGM şöyle dedi:
"Türkiye genelinde 240 yerde bölünmüş yol çalışması sürüyor. Diğer yollarla beraber toplam 1000 kesimde çalışmalar devam ediyor. Genel müdürlük, sorumluluğundaki yollarda yapım, bakım ve asfaltlama çalışmaları yapılan kesimlerde, çalışmalara başlamadan önce karayolları işaretleme esaslarına uygun işaretleme yapılıyor, yapılan işaretlemeler polis ve jandarma trafik ekiplerince de tutanak altına alınıyor. Trafiğin yoğun olduğu yaz aylarında özellikle hız ve sollamaya yönelik kurallara uyulması büyük önem arz ediyor. Sathi kaplama asfalt çalışması yapılan kesimlerde sürücülerin hızlarını 30km/saate düşürmeleri için işaretlerle uyarılıyor."


    http://www.radikal.com.tr/7548127548120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.