'Âkil İnsanlar Komisyonu'nda yer alacak isimler belli oldu

'Âkil İnsanlar Komisyonu'nda yer alacak isimler belli oldu
'Âkil İnsanlar Komisyonu'nda yer alacak isimler belli oldu
'Âkil İnsanlar Komisyonu'nda yer alacak isimler netleşmeye başladı. Hükümet kanadı her ne kadar 'şöhretler karması' olmayacak dese de listede renkli isimler bulunuyor.

Radikal.com.tr - ‘Âkil İnsanlar Komisyon’ listesinde ünlü sanatçılar Kadir İnanır, Türkân Şoray, Hülya Koçyiğit, Hülya Avşar , Yılmaz Erdoğan ve Lale Mansur da bulunuyor.

Radikal’e ulaşan bilgilere göre ‘Âkil İnsanlar Komisyonu’na girmesine kesin gözüyle bakılan diğer isimler şunlar: Hüseyin Yayman, Avni Özgürel, Ali Bayramoğlu, Sibel Eraslan, Hilal Kaplan, Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof. Dr. Mithat Sancar, Etyen Mahçupyan, Yılmaz Ensarioğlu, Oya Baydar.

Âkil İnsanlar Komisyonu’nda sinema ve sanat dünyasının şöhretli isimleri de yer alacak. Hükümetin listesinde Kadir İnanır, Türkân Şoray, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, Yılmaz Erdoğan, Lale Mansur yer alıyor. Bu sanatçılardan bir kısmı ‘Kürt Sorunu’na dikkat çeken yapıtlara imza atmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1127811112781111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hayırlı olsun - maviokyanus44

  Hayırlı olsun diyelim.Listeye baktım en azından bu sürece ılıman bakan insanlar.Azınlıklardan ve Alevi heyetten az kişi var ona üzüldüm.Daha çok olabilirdi.

  Ne bekliyordunuz - Heathenpride

  Ak Parti çıka çıka bu isimler çıkabilirdi zaten. Ayrıca Mithat Sencer'in bu görevi reddetmesi çok daha iyi olurdu, yazık etmiş kendi kişiliğine.

  AKİL İNSANLAR TOPLULUĞU - vartinik

  çok sıkıcı bi akil insanlar topluluğu olmuş... bence o anları yaşayan ve yaşattıran insanlar olsa daha iyi olurdu galiba sanırım...

  Biraz ciddiyet - dagli11113

  Son 30 yilda 50 bin cana mal olmus bir sornu, simdi Türkan Soray, Hülya Avsar vb. gibi insanlarami havele ediyoruz. Yahu bu insanlarin birikimi ne, sahi bu insanlar Kürt sornun ne olduklarini biliyorlarmi?

  Aman Allahım - maviokyanus44

  Yaşar Kemalin olmaması büyük eksiklik.BU listeye inanmıyorum.Birkaç kişi dışında 3 Nisan şakası gibi

  x - Orda olmayan adam

  Bizim köyde çok akıllı bir amca vardı onu niye almamışlar kı. Her ne kadar toplumun yaralarını saracak merhem olacak bir baş yapıt ortaya koymuş olmasa da, çektiği acılar nedeniyle bu duruma çok net sonuçlar getirecek fikirler ortaya koyabilirdi. Yavrum kim ki bu adamlar akil demişler. Neyin acısını yaşamışlar(bir kaç tanesi hariç)da akil olacak mertebeye ulaşmışlar.

  isimlerde eksik olan - dersimi

  Kürdistan bölgesinde bulunan islami gruplardan da bir temsilci mutlaka bulundurulmalıdır. Yoksa büyük eksiklik olur