Kılıçdaroğlu: Ananıza küfredenlere dersini verin

Kılıçdaroğlu: Ananıza küfredenlere dersini verin
Kılıçdaroğlu: Ananıza küfredenlere dersini verin
CHP lideri Kılıçdaroğlu, yolsuzluk tapelerinde geçen "Bu milletin anasını...." sözlerine atfen, "Ananıza küfredenlere dersini verin" dedi.
Haber: OKAN KONURALP / Arşivi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen haftaki konuşmasında söylediği yolsuzluk ve rüşvet tapelerini sinevizyon ile dünkü toplantıda dinletti. Özellikle ihale alan işadamlarının yaptığı konuşma sinevizyonda “İhaleyi kutladılar” başlığıyla verildi. Ses kaydında işadamı “Bu milletin anasını...s.” diyor. Kılıçdaroğlu da konuşmasında bu söze atıf yaparak, “Milletin anasına küfredene dersini verin” dedi.
Sinevizyon ve ses sistemi kurulan salona ‘Başbakan Kemal’ sloganlarıyla giren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Erdoğan: Evet Fas'tan aradım


DİNLEMELER YASAL:
Size dinlemeleri dinleteceğiz. Öncelikle söyleyeyim bu dinlemeler yasal. Mahkemelerin kararıyla yapılmış dinlemeler. Zaten bizim yasadışı dinlemelerle işimiz olmaz. Biz devletin resmi kayıtlarına girmiş olan ve ısrarla dillendirdiğimiz halde Erdoğan ve tayfasının görmezden geldiği dinlemeler. Bunlar tümüyle mahkemenin verdiği kararlar üzerine yapılan yasal dinlemeler. Urla’daki villaların nasıl yapıldığı, işadamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır’a nasıl sürüldüğünü hepimiz biliyoruz. Havuz işini gördünüz burada bir medya kuruluşunu başka bir holdinge devretmek için bizzat Başbakan’ın devreye girip Binali Yıldırım’ın işi nasıl örgütlediğini, ihalelerin nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir Recep Tayyip Erdoğan var bir Binali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. 

Alo Fatih, tehlike büyük MHP geliyor

İKİ RESİM ARASINDAKİ FARK: (Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan’ı aynı arabada gösteren fotoğraf ile Abdulmenav Taş’ın yolları kapalı mezrada ölen oğlu Muharrem’in cenazesini çuvala koyup sırtında taşırken gösteren fotoğraftan hazırlanan posteri göstererek) İki resim arasındaki farkı görüyorsunuz; devlete gözdağı veriyor. ‘Ben olduğum sürece benim oğluma kimse dokunamaz’ diyor. Sen nasıl bir devletsin, sen paralel bir devletsin. Vatandaşa ayrı sana ayrı hukuk uygulanıyor. Diğer tarafta bir baba ve sırtında çocuğunun naaşı var. Hüzün içinde götürüyor. AKP ’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Bu fotoğrafı sindiriyorsanız gidin oy verin.
AK PARTİLİLERE ÇAĞRI: Oğluna bir vakıf kurdurmuş, adı TÜRGEV. İhale alanların rüşvet ödedikleri bir yer var adı TÜRGEV. Rakamı kuruşlu kuruşuna verdim. 99 milyon 990 dolar. 100 milyon dolardan 10 dolar eksik. Türk parası ile 221 trilyon lira. Bu para geliyor onun vakıf hesabına yatıyor. Defalarca sordum, bu neyin parasıdır... Tık yok. Hep söylediği paralel devlet. Bu parayı senin oğluna paralel devlet mi yatırdı. AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum, hiçbir şeyi düşünmüyorsanız ayakkabı kutusunu bir düşünün. 4.5 milyon dolar bu kutuda ne arar?

Baba: Kaç liran var? Oğul: 1 trilyon kadar!


ANNEM DEĞERLİDİR DİYORSANIZ:
Öyle bir noktaya geldi ki, yandaş gazetenin genel yayın yönetmeni Halkbank Genel Müdürü’nü arayarak ‘Süleyman 2 milyon gönder bunların paralarını vereceğiz’ dedi. En sonunda çıkıp ‘Bu milletin anasını belleyeceğiz’ dediler. Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bunu sindiriyorsanız 30 Mart geliyor gidin oyunuzu verin. Hayır ‘Benim annem çok değerlidir, benim anneme kimse söz söyleyemez’ diyorsanız sizin ananıza küfür edene ders vereceksiniz.
MİLYONALİ DE TAKILMIŞ: İNTES’in başımın üzerinde yeri var ama onun yönetim kurulu başkanı gizli pazarlıklara giriyorsa oradan ayrılmak zorundadır. Oradan ayrılmamasını isteyen Recep Tayyip Erdoğan’dır. Onu oraya getiren de Binali Yıldırım’dır. ‘Milletin anasını belleyeceğiz’ diyor. Sen onu söylediğinde İNTES’in başında nasıl kalacaksın. Binali Yıldırım yasadışı dinlemelerle ilgili CHP milletvekillerine ‘Yanlış işiniz yoksa dinlemelerden korkmayın’ demişti. Bu dinlemelere ‘Milyonali’ de takılmıştır yanlış işi olduğu için. Ama bu tapeler yasal dinlemelerdir.
TÜRKİYE’NİN YENİ ÜNLÜSÜ ALO FATİH: Türkiye’nin yeni bir ünlü şahsı oldu: ‘Alo Fatih’... Yalçın Akdoğan ‘Biz Meclis TV’yi kapattırıyoruz siz yayımlıyorsunuz’ diyor arayarak. ‘Biz yasak getirdik siz canlı veriyorsunuz’ diyor. Hani milli iradeye saygı vardı.