Kılıçdaroğlu bizim için büyük talih

Kılıçdaroğlu bizim için büyük talih
Kılıçdaroğlu bizim için büyük talih
Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "Açıkça söylüyorum. Bu zat bu makamda oturdukça AK Parti her seçimden zaferle çıkar, her seçimde oylarını arttırır" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , dün parti genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nu eleştirdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Brüksel’deki sözlerini kastederek, “Yurtdışına gidip kendi ülkesinin başbakanı için ‘katil’ sıfatını kullanan birine nerede olursa olsun ‘zavallı’ gözüyle bakılır” dedi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun CHP koltuğunda oturduğu müddetçe, AK Parti’nin seçim kaybetmeyeceğini, onun kendileri için bir talih olduğunu da söyledi. Muhalefetin müdahalelerden medet umduğunu savunan Erdoğan, “Dikkat edin şu anda CHP Genel Başkanı da MHP Genel Başkanı da her fırsatta acziyeti, çaresizliği aleni şekilde sergiliyorlar. Adeta kapana kısılmış bir haldeler, çıkış yolu arıyorlar ama bu çıkış yollarını demokrasi içinde değil demokrasinin dışında bulmaya çalışıyorlar” dedi.

CHP’liler bile üzüldü

CHP’de, 2010’da yaşanan kaset skandalının ardından dönemin genel başkanının görevden ayrıldığını, 22 Mayıs 2010’da şu andaki genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun göreve getirildiğini anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Kürsüye ilk kez çıktı, son derece seviyesiz, son derece kalitesiz bir dil ve üslupla hitap etmeye başladı. Arka arkaya defalarca çark etti, ayaküstü defalarca maalesef yalan söyledi, defalarca gaf yaptı, hata yaptı, iki seçime girdi, birinde oy bile kullanamadı. Her iki seçimden de başarısızlıkla çıktı. Şunu burada samimiyetle ifade edeceğim, biz böyle bir aceminin CHP’nin genel başkanlık koltuğunda oturmasını AK Parti için her zaman büyük bir talih olarak görüyoruz. Öyle gördük. Biz bunu defalarca söyledik. Bu zat o makamda olduğu sürece AK Parti her seçimden zaferle çıkar, her seçimden oylarını arttırarak çıkar, bundan hiç endişeniz olmasın ama iş öyle bir hale geldi ki bu zat sadece CHP’ye değil artık Türkiye’ye de zarar vermeye başladı, Türkiye’nin de imajını zedelemeye başladı. Çaresizlik ve acziyet içinde bu zat Türkiye’nin, Türkiye siyasetinin, Türkiye demokrasisinin imajına lekeler sürmeye başladı.”
Türkiye Cumhuriyeti’nin anamuhalefet partisinin Avrupa Parlamentosu’nda düştüğü “içler acısı durum”un, CHP kadar, CHP’ye gönül verenler kadar bu ülkenin vatandaşları olarak kendilerini de üzdüğünü ve yaraladığını ifade eden Başbakan Erdoğan, rakipleri de olsa muhalefet de olsa CHP’nin genel başkanı da olsa Türkiye’nin bir siyasi partisinin bu hallere düşürülmüş olmasının üzüntü verici, incitici ve yaralayıcı olduğunu söyledi. CHP’nin milletvekillerinin Diyarbakır’dan çok Şam’a gittiklerini, Esad ile hatıra fotoğrafı çektirdiklerini kaydeden Erdoğan, “Reyhanlı’daki olayların içerisine karışanların bunları alıp Esed’e götürdüklerine dair belgeler artık elimizde. İş bu noktaya geldi, sen neyi konuşuyorsun?” dedi.