Kılıçdaroğlu: Bu ülke bu acıları hak etmiyor

Kılıçdaroğlu: Bu ülke bu acıları hak etmiyor
Kılıçdaroğlu: Bu ülke bu acıları hak etmiyor
Ankara'daki saldırıya "Bu ülke bu acıları hak etmiyor. Bu terör saldırısını lanetliyorum" diye tepki gösteren Kılıçdaroğlu CHP MYK'yı olağanüstü topladı. Kılıçdaroğlu tüm programlarını da iptal etti.

RADİKAL - Ankara'daki saldırının ardından CHP Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK), olağanüstü toplayan Kemal Kılıçdaroğlu gelecek günlerdeki programlarını da iptal etti.

Saldırının ardından yazılı bir açıklama yapan Kılaçdaroğlu, Ankara’da görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik terör saldırısını lanetlediğini bildirdi.

Kılıçdaroğlu, terör saldırısını gerçekleştirenler ve saldırının arkasındaki karanlık güçlerin, milletin dayanışma ve birlik duygusunu aşamayacağını belirtti.

Türkiye Cumhuriyetinin ve tüm vatandaşların, bu hain saldırıyla ulaşılmak istenen hedefin karşısında kararlılıkla duracağının altını çizen Kılıçdaroğlu, "Ankara'da görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personelini taşıyan servis araçlarına yönelik, bu akşam saatlerinde gerçekleşen terör saldırısını lanetliyorum" ifadesini kullandı.

Cumhuriyetin başkenti Ankara’nın merkezinde gerçekleşen terör saldırısının, tüm detaylarıyla aydınlatılması konusunda, kurumların üstlerine düşen görevi titizlikle yerine getireceklerine inandığını kaydeden Kılıçdaroğlu, alçak saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Kılıçdaroğlu, terör şehitlerinin ailelerine, sevenlerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve tüm millete başsağlığı dileklerini iletti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden ise "Bu ülke bu acıları hak etmiyor. Ankara'daki hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara şifalar diliyorum" diyerek saldırıyı kınadı.
(AA-CİHAN)