Kılıçdaroğlu 'çarşaf'tan sonra el öpüp, gönül aldı

Kılıçdaroğlu 'çarşaf'tan sonra el öpüp, gönül aldı
Kılıçdaroğlu 'çarşaf'tan sonra el öpüp, gönül aldı

Fatih?i dolaşan Kemal Kılıçdaroğlu, bazı türbanlıların elini öptü.

İSTANBUL - CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaşanan ‘çarşaf’ krizinin ardından dün Fatih’de türbanlı ve çarşaflı kadınlarla sohbet etti, el öptü.
Kılıçdaroğlu, partisinin Fatih Belediye Başkan Adayı Can Özyedierler’le birlikte Fatih’te esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Aralarında türbanlı ve çarşaflıların da bulunduğu vatandaşlarla tokalaşan Kılıçdaroğlu’na kadınlar “Allah yolunu açık etsin” diye başarı diledi. Özyedierler bir çarşaflı kadının elini öperken, Kılıçdaroğlu da bazı türbanlı kadınların elini öptü. CHP’lilerin karşısına çıkan dört beş kişilik bir grup “Ey Fatihliler, çarşafa tükürenler geliyor” yazılı bir döviz açtı.
Kılıçdaroğlu ise Fatih’te kendisine ve CHP’ye gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirterek, “Umarım bu ilgi sandığa da yansır. Protestoları da doğal karşılamak lazım. O bayana (Bağcılar’daki çarşaflı kadına) yapılan bir haksızlıktı. Sonuçta ne olursa olsun o bir insan. Çarşafının zorla açılması doğru değil.  Türkiye’nin bunları aşması lazım. Kendini bilmez bir adam böyle yapıyor” dedi. Kılıçdaroğlu dün sabah 05.00’te de  Kumkapı Balık Hali’ni ziyaret edip kılıçbalığıyla poz verdi. (Radikal)