Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı'na yetkilerini hatırlattım

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı'na yetkilerini hatırlattım
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı'na yetkilerini hatırlattım
Kemal Kılıçdaroğlu: Ben düşüncelerimi aktardım sayın Cumhurbaşkanı da düşüncelerini aktardı. Bugün iki kez sağduyu çağrısı yaptı. Bunlar önemli çağrılardı.

Radikal.com.tr - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le görüştü. Görüşme sonrasında basına kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile karşılıklı olarak düşüncelerini paylaştıklarını söyleyerek, "Kendisi bugün iki kez sağduyu çağrısı yaptı. Bunlar önemli çağrılardı" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan özür dilemeden mevcut gösterilerin son bulmayacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, "Böyle sorumsuz bir Başbakan olamaz. Yüzde 50'yi zor tutuyoruz diyerek böyle bir dönemde gerilimi tırmandıran bir başbakan olamaz" dedi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'ndan Bakanlar Kurulu'nu toplamasını isteyip istemediğinin sorulması üzerine de, "Kendisine yetkilerini hatırlattık" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/113612311361234

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  korku ve liderlik - ishak aksu

  demokrasi,halk mücadelesi.statükocu devlet ve bu anlayistan beslenen halktan kopuk yapilanmalarin korkulu rüyasidir bu iki kelime.kaderci felsefenin cok güzel bir deyimidir,korkunun ecele faydasi yoktur.gerek dünya capinda ve gerekse de türkiyede bas gösteren sistem karsiti tepkiler,kapsami genis ve sadece bastaki iktidar odaklarina duyulan siradan bir direnis degildir.büsbütün kapitalist moderniteye ve bu sistemin yarattigi sosyal adaletsizlige duyulan bir rahatsizlik ve tepkidir.türkiyede yasayan halklarin lehine yapilmasi geren en buyuk iyilik,bu dinamizmi dogru ve sonuc alici bir kanala aktarabilecek gercek bir liderlik yaratabilmektir.türkiyedeki tüm sosyalist,demokrat,sistem karsiti emek ve kadin hareketleri,kürt türk ve baska aidiyetlere takilmadan,halklarin yararina bütünlesmeli ve birlikte hareket edebilmelidir.bu birazda sol hareketlerin türkiye haklarina karsi bir vicdan borcudur.CHP gibi sistem partilerinin,bu direnis halkasindan istifade edip tekrar sahneye cikmasina müsade etmek,bu halka karsi yapilacak en büyük ihanet olur...

  özür gerekli - winzer64

  özür dilemesi gereken birisi varsa oda chp mitingine gelenleri, mitingi iptal edip gezi ye gönderip terör estiren kemalden baskasi degildir...

  KENDİSİ DE KORKU İÇERİSİNDE - cyxzt

  O yüzden yatıştırmaya çalışıyor kılıçdaroğlu

  Kredisi bitti - SDD

  Tayyip isterse evlerimize tek tek gelip ozur dilesin bu saatten sonra ise yaramaz. AKP Erdogan ve Gokcek'i partilerinden ihrac etsin, erken secime gitsinler. Tek cozum bu.