Kılıçdaroğlu: Deniz Feneri gibi olmasın

Kılıçdaroğlu: Deniz Feneri gibi olmasın
Kılıçdaroğlu: Deniz Feneri gibi olmasın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , İstanbul merkezli operasyonla ilgili Şeb-i Arus törenlerine katılmak üzere gittiği Konya’da konuştu. Kılıçdaroğlu, “Endişeniz var mı?’ diye sorarsanız; Deniz Feneri savcılarının başına gelen inşallah bu savcıların başına gelmez. Olayı yakından takip ediyoruz ve takip etmeye de devam edeceğiz” dedi.
Operasyonun kapsamının oldukça geniş olduğunun anlaşıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bu nedenle grubumuzda kriz masası oluşturduk. Milletvekillerimiz olayı yakından takip edecek” açıklamasında bulundu. “Operasyon Cemaat-Hükümet kavgası olarak nitelendiriliyor. Bu konuda neler söylersiniz” şeklindeki soru üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: “Biz o konulara girmiyoruz. Rahmetli Uğur Mumcu derdi ki; ‘Katil katildir. Katilin sağcısı solcusu olmaz.’ Yolsuzluk yapan kimse onun üzerine gitmek zorundayız. ‘Efendim böyle mi oldu şöyle mi oldu? Varsa bilgi, varsa da göreceğiz, isteyeceğiz. Eğer kim yolsuzlukların üzerine gidiyorsa, kul hakkı yiyenlerin üzerine gidiyorsa, onlara destek vereceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevi zaten bu.”
Kılıçdaroğlu, Hakan Şükür’ün istifasıyla ilgili bir soruyu ise “O konu partinin kendi iç meselesi, yani AKP ’nin kendi sorunudur” şeklinde yanıtladı.

Bakanlar istifa etsin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise , operasyona ilişkin yaptığı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a yüklendi. Başbakan’ın Gezi eylemlerine ilişkin açıklamasına gönderme yapan Tekin, “Sayın Başbakan kabinenizdeki bakanların çocuklarına sahip çıkın” dedi. Tekin, soruşturmanın sağlıklı yürümesi için adı geçen bakanların istifa etmesi gerektiğini vurguladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran da TBMM’ye verdiği soru önergesi ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın istifa edip etmeyeceğini sordu.

CHP kriz masası kurdu

Öte yandan CHP, operasyonların ardından siyasi ve ekonomik kriz olasılığına karşı kriz masası oluşturdu. İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu başkanlığındaki masada Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar da yer alıyor.


  http://www.radikal.com.tr/116674011667402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  değişen bişey yok - likapa

  chp lideri yine uluslararası bir operasyondan parsa toplamak peşinde.tıpkı gezide olduğu gibi, tıpkı hakan fidan operasyonunda olduğu gibi.ben kılıçtaroğlunun ya da çevresindekilerin bu kadar ufuksuz olduğunu düşünmüyorum, değillerse bildikleri başka bişey var demektir.elbette yolsuzluk yapanın yanında kalmasın kim olursa olsun ama büyük resmi görmemek, dışarıdan türkiyeye yapılan operasyona ses çıkarmamak sadece iktidarın sorunu değil, ülkeyi yönetmeye talip ana muhalefetin de sorunudur.hem siyasi hem milli sorunudur.çünkü bugün bu iktidara yarın muhtemelen bu iktidar kadar güçlü olamayacağın senin iktidarına yapılacak bu operasyonlar.devlet adamı olmak sadece oy hesabı yapmak olmasa gerek.acaba onun için mi chp iktidara hiç yaklaşamıyor bile.onun için gezi olaylarında da chp nin tutumu hainlik olarak görülmüştü.sonuç ne oldu ülke zarara uğradı.chp ne aldı peki, ona da siz karar verin.bugün yine değişen bişey yok.

  Öylemi - vancetti

  Tıpkı Deniz Feneri gibi olacak. Polisler gitti bile!. Adalet bakanı apar topar Ankara'ya geldi. Sırada savcılar var. Sadece siyasete başkaldıranların kafası ezilmiyor, mafyaya başkaldıranların da kafası eziliyor. Burası Türkiye.