Kılıçdaroğlu: Elektrik bu iş için kasıtlı mı kesildi?

Kılıçdaroğlu: Elektrik bu iş için kasıtlı mı kesildi?
Kılıçdaroğlu: Elektrik bu iş için kasıtlı mı kesildi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Adliyesi'ndeki odasında rehin alınması olayıyla ilgili olarak twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , İstanbul Adliyesi'ndeki odasında rehin alınması olayıyla ilgili olarak twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bir ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı, vazifesi olmayan işlerle uğraşırsa, Cumhuriyet’in savcılarının odası da davulla zurnayla basılır" mesajını paylaştı.

Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili yazdıkları şöyle:

Savcının göz göre göre rehine alınmasını izleyen hükümet ve istihbarata sormak istiyorum:

Bayrak, flama, silah, plastik kelepçe gibi eylem araçları ile adliyeye nasıl girildi?

Bu malzemelerin adliyeye sokulmasında yaşanan elektrik kesintisi etkili mi olmuştur? Yoksa elektrik bu iş için kasıtlı mı kesilmiştir?

Adliye'nin var olan jerenatörü devredeyse, bu malzemelerin içeri sokulmasında kimler yardım etmiştir?

Hükümetin kesinti sonrası “Terör saldırısı olabilir” açıklaması, rehin alma olayında parmağı olduğunun göstergesi midir?

Ülke güvenliğini ve bütünlüğünü sağlamak görev tanımınızda var mıdır?

Bir ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı, vazifesi olmayan işlerle uğraşırsa, Cumhuriyet’in savcılarının odası da davulla zurnayla basılır!

 

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması olayına yayın yasağı

AKP Genel Merkezi'nde 'rehine krizi' zirvesi

 


  http://www.radikal.com.tr/132540513254052

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  anlamsiz - user649322

  guzel parti programin var arada iyi laflar da ediyorsun da kendini mi kaybediyorsun arada yoksa chp genel baskani olmanin derin bir programi mi var bunlar soylenecek falan. hukumetin savcisini oldurecek kadar insanlik disi oldugunu, bunu hukumetten biri istese bile yaptiracak insanlar bulabilecegini senin disinda bir iki deli dusunuyordur bu ulkede.

  sıfırsın kılıçdaroğlu - aharasa

  soracağın esas sorular berkin elvanla alakalı olmalıydı. devletçi refleksinle gereksiz sorular sormuşsun. yazıklar olsun! sen engelleyemediğin için yapılabiliyor bu zorbalıklar