Kılıçdaroğlu Radikal'e konuştu: Siyasi müdahaleden endişeliyiz

Kılıçdaroğlu Radikal'e konuştu: Siyasi müdahaleden endişeliyiz
Kılıçdaroğlu Radikal'e konuştu: Siyasi müdahaleden endişeliyiz
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu operasyonla ilgili son durumu Murat Yetkin'e değerlendirdi.
Haber: MURAT YETKİN / Arşivi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Radikal yazarı Murat Yetkin'e şunları söyledi:


* “Bakan ‘Bir şey çıkmaz’ diyor. Madem bir şey çıkmaz o zaman neden günlük programlarını iptal ediyorsun? Kendine güvenen insan neden günlük hükümet işine devam etmiyor? Sadece bu bile suçluluk kompleksini gösteriyor. Aslında suçlamaları küçümsedikçe, kamuoyu gözündeki ‘Yolsuzluk yapılıyor’ algısını güçlendiriyorlar.

Güler'in oğlunun evinde kasa odası!

* “Sonra sabah ilk işleri, operasyondaki polis müdürlerini görevden almak oluyor. Süreci dikkatle izliyoruz. Herkes de dikkatle izlemeli. Biz kimseye önyargıyla bakmıyoruz, ama bu soruşturmanın sonuna kadar götürülmesini istiyoruz. Siyasi iktidar soruşturmaya müdahale etmesin istiyoruz. Soruşturmaya siyasi müdahaleden endişe duyuyoruz; polis müdürlerinin görevden alınması endişemizi artırıyor. Hükümet bu yolsuzluk soruşturmasına müdahale etmesin.”

CHP'den uyarı: Adı geçen bakanlar istifa etsin

Cemaatten hükümete: Bu son uyarı


  http://www.radikal.com.tr/116685511668551

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ne demistiler? - Dayflame

  Hairliyormusunuz Basbakan konusmalarainda Kilictaroglu'na hep söyle diyiyordu? Eger yolsuzluk varsa kanitla, kanitliyamiyorsan sen bir namussuz serefsizsindir. Kilictaroglu da "eger kanitlar isem sen kendini namussuz serefsiz kabül edecekmisin" diye sormustu. Ehh ne demisler! Ne oldum demicen ne olucam diyecen.