Kılıçdaroğlu'dan Demirtaş'a "geçmiş olsun" telefonu

Kılıçdaroğlu'dan Demirtaş'a "geçmiş olsun" telefonu
Kılıçdaroğlu'dan Demirtaş'a "geçmiş olsun" telefonu
CHP lideri Kılıçdaroğlu, suikast iddiaları sonrası Selahattin Demirtaş'ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulundu.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı telefonla arayarak, "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

HDP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı telefonla aradı.

Suikast girişimi dolayısıyla "geçmiş olsun" diyen Kılıçdaroğlu, söz konusu olaya ilişkin soruşturmanın en kısa sürede sonuçlanıp, sorumluların ortaya çıkarılmasını umut ettiğini aktardı.

Bu arada Avrupa Komisyonu'nun Batı Avrupa, Batı Balkanlar ve Türkiye Direktörü Angelina Eichhorst da söz konusu olaya ilişkin Demirtaş'ı arayıp, "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

Demirtaş'ın makam aracında kurşun nedeniyle meydana geldiği iddia edilen bir hasara rastlanmıştı. Diyarbakır Valiliği, Demirtaş'ın makam aracının arka camındaki hasarla ilgili yapılan incelemede her hangi bir ateşli silah atış artığına rastlanılmadığını bildirdi. (AA)