Kılıçdaroğlu'ndan Aygün'e etnik temizlik cevabı

Kılıçdaroğlu'ndan Aygün'e etnik temizlik cevabı
Kılıçdaroğlu'ndan Aygün'e etnik temizlik cevabı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Çin gezisi ile ilgili bilgiler veren Kılıçdaroğlu, Çağdaş Hukukçular Derneği’ne yapılan baskını ve tutuklamaları eleştirdi. Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün Twitter’dan yaptığı etnik temizlik çıkışına cevap verdi.
Kılıçdaroğlu, “Toplu davalarda Türkiye’de bir sürek avı başlattılar. Ava çıkmışlar mübarek. Nerede beğenmedikleri, muhalif birisini görseler yakala, içeriye at. Neymiş? Kaçarlarmış bunlar. ÇHD Başkanı yurtdışındaymış, arandığını duyunca binmiş uçağa gelmiş. Onlar sizden daha yurtseverdir Sayın Recep Tayyip Erdoğan . O adalet adı altında, HSYK’ya, kendilerine yüksek adı verilen kuruma söylüyorum; yeriniz yüksekte değil. Adalet açısından sizin yeriniz maalesef çukurda” diye konuştu.
“HSYK üyeleri orada oturdukları sürece bu ülkeye adalet gelmez ” diyen Kılıçdaroğlu partisinin milliyetçi ve ulusalcı olduğunu söyledi. Twitter’a ‘Kurtuluş Savaşının Anadolu’daki Rumlara etnik temizlik için yapıldığını düşündüğünü’ yazan Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’e de cevap verdi. Kılıçdaroğlu “Kurtuluş Savaşı sırasında etnik temizlik yaptık diye bir düşünce asla ve asla kabul edilemez. CHP’de yer alacak herkesin bu gerçeği bilmesi gerekiyor. Ülkemizi, tarihimizi seviyoruz, bu toprak için kan döktük. Batı’nın Hasan Tahsin’i neyse Doğu’nun Diyap Ağa’sı odur” diye konuştu. Kılıçadaroğlu, soru üzerine Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile görüşeceğini de söyledi.{ANKARA/AA}