Kılıçdaroğlu'ndan Murat Sancak açıklaması: 'Haklarını savunuyorum tek satır haber yok'

Kılıçdaroğlu'ndan Murat Sancak açıklaması: 'Haklarını savunuyorum tek satır haber yok'
Kılıçdaroğlu'ndan Murat Sancak açıklaması: 'Haklarını savunuyorum tek satır haber yok'
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'a 20 Ağustos'ta İstanbul'da düzenlenen silahlı saldırının faillerinin yakalandığı açıklamasına rağmen bu konuda gazetenin bu konuda "tek satır haber" yapmamasını eleştirdi.

RADİKAL - CNNTürk'te Hande Fırat'ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu , “Ben Star gazetesinin haklarını savunuyorum, Star’da tek satır haber yok.. Ben arkadaşlarımı bugün görevlendirdim. Madem ki failleri yakalanmış, gidin bakın Emniyet’e araştırın dedim” ifadesini kullandı.

İşadamı Ethem Sancak’ın yeğeni olan Murat Sancak, koruması ve şoförünün bulunduğu otomobil, 20 Ağustos öğle vakti İstanbul Hadımköy Çamlıca Caddesi'ndeki ALKENT 2000 Sitesi önünde çapraz ateşe tutulmuştu. Otomobile 21 mermi isabet etmiş, saldırıda ölen veya yaralanan olmamıştı.

Saldırganların, Sancak'ın korumasıyla kısa süreli bir çatışmaya girdikten sonra olay yerinden araçla kaçtığı belirtilmişti.  Murat Sancak İstanbul Emniyeti’nde verdiği ifadede, herhangi bir organize suç örgütünden veya kişiden tehdit almadığını söyledi.
Polis, çevrede bulunan güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarını inceleyerek saldırganların kimliği ve olay yerinden kaçtığı aracı bulmak için çalışma başlatmıştı. Ancak haftalar geçmesine rağmen failler yakalanamamıştı.

Kılıçdaroğlu dün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, görüşme sırasında kendisine, Sancak saldırısının faillerinin bulunduğunu söylediğini açıklamıştı.

Hürriyet'e konuşan güvenlik kaynakları ise dosyanın hala poliste olduğunu, herhangi kişinin gözaltına alındığına dair bir bilginin ellerinde bulunmadığını belirtmişlerdi. Bu konuda ne poliste ne savcılıkta bu yönde bir bilgi var. Valilik ise suskun.