Kılıçdaroğlu'nun kardeşi inşaat şantiyesinde bekçi

Kılıçdaroğlu'nun kardeşi inşaat şantiyesinde bekçi
Kılıçdaroğlu'nun kardeşi inşaat şantiyesinde bekçi
Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de bir inşaat şantiyesinde bekçilik yaptığı ortaya çıktı. Kardeş Kılıçdaroğlu, "Burada iş buldum burada çalışıyorum" dedi.

İZMİR - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, İzmir’de bir inşaat şantiyesinde bekçilik yapıyor. Kardeş Kılıçdaroğlu, "Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim?" dedi.
Gaziemir Belediyesi Basın Danışmanı ve Egede Sonsöz İnternet Sitesi yazarı Hasan Dalgıç, Gaziemir Belediyesi’nin Seydibaba Türbesi ve Rekreasyon Alanı düzenlemesini yapan şirketin şantiyesinde 3 gün önce bekçi olarak çalışmaya başlayan Celal Kılıçdaroğlu ile röportaj yapınca gerçek ortaya çıktı.
Devlet Su İşleri, ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıp 2007 yılında emekli olan 2 erkek, 1 kız çocuğu babası Celal Kılıçdaroğlu, bin 350 lira tutarındaki emekli aylığından, ev kredisi çeken oğluna ayda 500 lira destek olunca geçinemediğini, iş aradığını söyledi. Kocaeli’nde iş bulamayınca 21 Aralık’da İzmir’e geldiğini, 3 gün önce de bu şantiyede iş bulduğunu belirten Kılıçdaroğlu Buca’da kiraladığı bir evde oturduğunu söyledi. Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu ’ndan neden yardım istemediği sorusuna Kılıçdaroğlu, şöyle dedi, “İstesem, kendisi de yardımcı olurdu. Ancak o CHP’nin Genel Başkanı. Ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki. İş arıyordum, burada buldum. Masa başında oturmak bana uygun değil. Burada halimden çok memnunum. Bizler başkaları gibi gemicik peşinde koşanlardan değiliz. Ağabeyimle telefonla görüştük. İzmir’de iş bulduğumu söyledim, o da memnun oldu.”

'BAŞBAKAN EMEKLİYİ DÜŞÜNSÜN'


Durumunun haber yapılmasını da istemeyen, fotoğraf ve görüntü çekilmesinden rahatsız olan Kılıçdaroğlu, “Emekliyim. Aldığım para yetmiyor. Eşim de Kocaeli’nde çalışıyor. Çocuklarımıza yardımcı olmak için uğraşıyoruz. Emekli olduğum halde geçinemiyoruz. Emekliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. Emeklilerin çoğunluğu en az benim kadar zor durumda yaşam savaşı veriyor. Başbakan biraz da emeklileri düşünsün. Aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim?" dedi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1116078111607818

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  damat - kullaniciadlikisi

  başbakanın damadı da bir kaç (yüz) inşaatın sahibi... fark yok bence.

  ... - rojrıha

  hayatımda bu ülke insanı kadar söylediklerinden bi haber ağzının dediğini kulağı duymayan bir halk daha görmedim şimdi haksız bir şekilde bilmem ne bakanlığına yada herhangi bir belediyede müdür yada şef yada bilmem neüdüğü belirsiz bir yönetici olsaydı bu seferde demediğinizi bırakmazdınız ülkenin çoğunluğu adalet,hak nedir bilmedği için normal demi ha bide adam görüntü alınmasından rahatsız olmuş resimlerim kullanılmasın demiş sağolasın bunu da saygı duyup yapmışşınız!!!

  Kilictaroglu - verateyze

  Gercek bir insan ve türkiyenin en onurlu emekcisi. TC. böyle insanlarla duvarini ördü. Ama bazilarida kazmalarla dibini cukurlattilar kasanin. Rahmetli MERHUM ECEVIT ve Eski Cumhurbaskani AHMET SEZER de devlet harcamalarina son derece itina ederlerdi. Sayin SEZER, cocugunun köskteki dügününde, cereyan parasinin dahi ücretini ödemisti. Iyi mal reklam istemez. Kendini gösterir. ANLAYANA

  Racona ters... - futbol

  Olmadi sayin kilicdaroglu size hic yakistiramadim...Sizki anamuhalefetin genelbaskaninin kardesisiniz ve santiyede bekcilik!!!Böyle seyler avrupaliya mahsus yani isvecte olsa hic kimse yadirgamaz ama bizde olmaz hemen salak,enayi damgasini yersiniz.

  KULP BUL . COM - secahattin

  kulp 1 :adamın kardeşine hayrı yok ülkeye mi olsun:)imza toplu hak aramayı sevmeyen torpil seven miilet

  Radikal’ iyi bir haber önerisi - hurucay80

  Kanımca Radikal gazetesi bu vesile ile siyasilerin yakınlarının ne iş yaptığıyla ilgili bir dosya hazırlasa on mumara beş yıldız olay olur.Böyle bir vazife çıkartılabilir bu haberden.Malzeme de bol.Müsteşarın bile 5. Derece yakınının devlet imkanlarından faydalandığını düşününce sizin dosya epey kabaracak gibi

  Vitrindekiler - fethi sancar

  Rahmetli Ecevit'inde evinden başka hiç birşeyi olmadığı söylenir Makam arabası bile eski bir renoult olduğunu hatırlarsınız. Kılıçdaroğluna bakıyoruz aynı durum kendisi içinde geçerli doğru dürüst bir serveti yok. Ya partideki diğer kişilerin, chp'li belediye başkanlarının,çevrelerinin. Çevrelerinde yolsuzluğa bulaşmamış, kaç milletvekili, kaç belediye başkanı görebilirsiniz. yada ikitdarlarında atanmış kaç genel müdürler,müdürler, muavinler,müfetişler cukkayı götürmedi. Vitrin güzel,abalaj güzel ama içi boş içi küflü..