Kilisede ilahilerle Şeb-i Arus töreni

Kilisede ilahilerle Şeb-i Arus töreni
Kilisede ilahilerle Şeb-i Arus töreni
Haber: AYÇA ÖRER - ayca.orer@radikal.com.tr / Arşivi

Şeb-i Arus Haftası kapsamında İstanbul ’da yapılan etkinliklere Adalar Belediyesi de Büyükada’da gerçekleştirilen Şeb-i Arus töreniyle katıldı. Latin-Katolik Kilisesi San Pacifico’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende iki farklı dinin temsilcileri bir araya geldi Revnak Kadın Tasavvuf Grubu bir konser verdi.
Bu yıl dördüncüsü düzenlenen etkinliğe Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu katıldı. Farsakoğlu bu konserin benzersiz olduğunu belirterek, “Bu kutsal mekânda böylesine anlamlı bir buluşmayı gerçekleştirmek benzersiz bir duygu. 4 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinliğe ev sahipliği yaptıkları, bu mekânı bize tahsis ettikleri için kilise yönetimine teşekkür borçluyuz. Hz. Mevlana evrensel bir değerdir” dedi.
Farsakoğlu etkinliğin, Musevi, Müslüman, Hıristiyan dinlerine mensup bütün vatandaşlara ev sahipliği yaptığını belirtti. Etkinlik için San Pacifico Kilisesi’ne ricada bulunduklarını söyleyen Farsakoğlu “Her ne dinden olursa olsun bu insanlar burada kardeşçe bir araya geliyor. Geçmişimizde de bu böyleymiş. Bunun yansımasını da burada görüyoruz” dedi. Seyit Ahmet Gümüş ve Aydın Yağlıcı’nın semazen olduğu etkinlikte Revnak Kadın Tasavvuf Grubu da bir konser verdi. ‘Şol Cennetin Irmakları’ ilahisiyle başlayan konserde grup, 20 eser seslendirdi.