Kiliseye saldırıda 2 gözaltı

Kiliseye saldırıda 2 gözaltı
Kiliseye saldırıda 2 gözaltı
Pazar günü Surp Hovhannes Ermeni Kilisesi önünde havaya 7 el ateş edilmesi olayıyla ilgili iki kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - Gedikpaşa Surp Hovhannes Ermeni Kilisesi'ndeki dünkü Pazar ayini sırasında, kilise önünde 7 el havaya ateş açılması olayıyla ilgili olarak biri 17 diğeri 16 yaşındaki iki kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan 17 yaşındaki G.M.'nin Ermeni kökenli olduğu belirtildi. G.M.'nin yanında olduğu arkadaşı 16 yaşındaki M.E.'nin havaya ateş ettiği, yaralama suçundan poliste kaydı olduğu ortaya çıktı.

Gözaltına alınan G.M. ile M.E., Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis olayla ilgili bir kişinin daha arandığını açıkladı. G.M. ile M.E. ilk ifadelerinde yeni kuru sıkı tabanca aldıklarını ve tabancayı denemek için havaya ateş ettiklerini söyledi. İki şüpheli de havaya ateş etmelerinin kiliseye yönelik bir davranış olmadığını da belirtti.

DHA - Ali AKSOYER


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Çocuk

  ,

  Kilise

  ,

  Pazar

  http://www.radikal.com.tr/113241111324114

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP´nin islamci psikolojisi - siradanbirisi

  Disaridaki daha güclü ülkelere karsi kendin mahsum gösteren ve iceriye dogru islam fasizmi uyguluyan bir iktidar. Ermeni kilisesine saldiri neden iyle hemen iki kisi tutuklandi. Bir de lobisi olmayan Alevilere bakin. Malatyada Alevi evine saldiran yobazlar sonunda sanik degil kurbanmis gibi gösteriyor bize sünni yetkililer. Öyle bir ülke. Hala islamin hosgörü dini oldugundan söz etmiyelim. Kin ve düsmanlik sebebi aslinda islamin kemiklerine sizmis.

  Hımmm.... - citizen

  Yeni Ogün Samast'lar yetişiyor desenize...Prova yapmış yavrucaklar. Karakollarda sırtlarını sıvazlayıp gönderin, bir daha yapmazlar (!).

  Rahip Santoro olayını hatırlayın - osin1962

  Rahip Santoro'yu bıçaklayıp öldüren de 16 yaşında bir lise öğrencisiydi.Ayrıca zaten yaralamadan sabıkalıymış da.Bu çocukların kimler tarafından kışkırtıklarının bulunması gerekir.

  çocuktan katil yaratmak - sabahattinali

  yaşları küçükmüş çocuk mahkemesine sevk edilirler, az bir cezayla salıverirler. Milli duygularla böyle bir eylem yaptıklarını söylerlerse hatıra fotoğrafı çektiren amirlerde hızla terfi alır.