"Kim ölmüş" diye bakmaya geldi, ağabeyi çıktı

"Kim ölmüş" diye bakmaya geldi, ağabeyi çıktı
"Kim ölmüş" diye bakmaya geldi, ağabeyi çıktı

Nezir Evdedurmaz sinir krizi geçirdi.

Beyoğlu' nda kardeşinin yanına gitmek için evden çıkan Kadir Evdedurmaz, yolda aldığı poğaçanın boğazına takılması sonucu yere yığıldı. Yaşlı adam sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti. Bir kişinin yolda öldüğünü duyarak olay yerine gelen kardeş ise ağabeyinin cesediyle karşılaştı.

RADİKAL - Beyoğlu Yaman sokaktaki evinden çıkıp aynı mahallede oturan kardeşinin yanına giden 67 yaşındaki Kadir Evdedurmaz, yoldan poğaça aldı. Poğaçasını yiyerek kardeşinin evine doğru yürüyen yaşlı adamın boğazına poğaça takıldı. Birden yere yığılan Kadir Evdedurmaz'ı görenler hemen yardıma koştu. Yaşlı adamın nefes almadığını fark eden mahalle sakinleri ambulansa ve polise haber verdi.

Yaşlı adam, sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri, olay yerinde incelemelerde bulundu. Mahalle sakinlerinden yolda bir kişinin öldüğünü öğrenen Nezir Evdedurmaz, ölen kişinin kim olduğuna bakmak için ambulansın yanına geldi.

Yerdeki terliklerin ağabeyinin giydiği terliklerle aynı olduğunu fark eden Nezir Evdedurmaz, ambulanstaki kişinin abisi olduğundan şüphelendi. Ambulansın kapısını açarak içeri bakan kardeş cansız bedeniyle karşılaştı. Büyük bir şok yaşayan kardeşi sağlık görevlileri ve polisler sakinleştirdi.

HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI

Kadir Evdedurmaz'ın kardeşi Nezir Evdedurmaz "Arkadaşlar yolda birinin öldüğünü söyledi.Ben de tanıdık mı diye bakmaya geldim. Önce terliklerini gördüm. Sonra yüzüne baktım ki ağabeyim" dedi.
Adamın birden yere düştüğünü söyleyen çevre sakinleriniden Resül Ağa "Adam ileriden buraya doğru geliyordu. Elinde poğaça vardı. Birden yığılıp kaldı. Biz sırtına vurduk ama olmadı. Sağlık ekipleri geldi. Müdahale yaptılar ama kurtaramadılar" diye konuştu.Yaşlı adamın cenazesi, kesin ölüm nedeninin anlaşılması için Adli Tıp morguna kaldırıldı.
DHA