Kim vurdu tartışması

Önceki günkü olaylar sırasında Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın makam odasına da, bir kurşunun isabet ettiği belirlendi. Camı ve panjuru delen merminin çekirdeğinin odanın duvarına saplandığı kaydedildi.

BATMAN - Önceki günkü olaylar sırasında Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan'ın makam odasına da, bir kurşunun isabet ettiği belirlendi. Camı ve panjuru delen merminin çekirdeğinin odanın duvarına saplandığı kaydedildi. Batman'da yaşanan olayların, Beşiri'deki operasyona dayandığını belirten Kalkan, şunları söyledi:
"Başbakan'ın açıklamalarından sonra operasyonlar konusunda insanlarımızda büyük bir hassasiyet gelişti. Biz hem askerin, hem de gerillanın ölmesini istemiyoruz. Dün (önceki gün) yapılmak istenen açıklama ve gösterinin amacı buydu. Bana da, fiziki ve sözlü saldırıda bulunuldu.
Emniyet Müdürü Arif Öksüz bunu gördü, ama müdahale etmedi. Esas sorumlu Öksüz'dür."
Batman Emniyet Müdürü Arif Öksüz ise Hasan İş'in ölümüne ilişkin iddialarla ilgili şunları söyledi: "Şahısa 5-10 santimetreden ateş edilmiş. Havaya ateş açılırken göstericiler ve polis arasında metrelerce mesafe vardı. Biz, olayın kaza veya cinayet olduğunu tahmin ediyoruz.
Ölen şahsın yanında bulunan bir polisin silahını çekmesi anında vurulmuş olabilir. Çünkü kurşun paralel olarak şakağa isabet etmiş."


    http://www.radikal.com.tr/7560757560750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.