Kimyasal saldırının izleri Türkiye'de mi?

Kimyasal saldırının izleri Türkiye'de mi?
Kimyasal saldırının izleri Türkiye'de mi?
Suriye Ulusal Koalisyonu, Mart ayında gerçekleştirilen ve 27 kişinin hayatını kaybettiği kimyasal silah saldırısıyla ilgili kanıtların Türkiye'de olduğunu öne sürdü

Suriye'de Mart ayında Halep yakınlarında 27 kişinin ölümüyle sonuçlanan kimyasal silah saldırısını Esad yönetiminin düzenlediğine ilişkin kanıtların Türkiye 'de olduğu iddia edildi.

Muhalifler, Halep Adli Tıp Kurumu Başkanı Abdültavab Şahrur’un kanıtlarla birlikte Türkiye'ye sığındığını duyurdu.  Açıklama, İstanbul 'da toplanan Suriye Ulusal Koalisyonu'ndan geldi.

Koalisyon sözcüsü, Halep Adli Tıp Uzmanı’nın güvenlik gerekçesiyle toplantıya katılmadığını ancak önümüzdeki günlerde elindeki kanıtları kamuoyuna duyuracağını söyledi.  Bu arada Suriyeli muhalifler, Suriye'de kimysal silah taşıyan 3 konvoyun haraket halinde olduğunu öne sürdü.  Suriye’de Şam’ın Doğu Gota ve Batı Gota bölgelerinde 20 Ağustos gecesi gerçekleştirilen kimyasal silah saldırısında binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

Bu saldırı sonrası gündeme gelen askeri müdahale ise hala dünyanın gündemini meşgul etmeye devam ediyor.


  http://www.radikal.com.tr/114918011491801

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sınırda - düş-ün bulur-sun

  Türkiye içine girip burdan güvenlikli bir şekilde Suriyeye gidip eylem yapan Suriyeli teröristler depolarda bomba imal ederken ve naklederken bir yığın kaza yapıyorlar bu kazlardan biri gene kimyasal bomba yapma denemelerine denk gelirse aynı facia Türkiye köylerinde de yaşanacak. Hükümet istediği kadar başka ülke attı deyip kendi suçunu kapatmaya çalışsa da buna kimsey inandıramaz. Nasılki Reyhanlıyı inandıramadı. o zamanda inandıramaz.