Kiralık katil, işini yapması için kiralık katil tutmuş

Kiralık katil, işini yapması için kiralık katil tutmuş
Kiralık katil, işini yapması için kiralık katil tutmuş
Diyarbakırlı bir baba, kiralık katil tutarak kızının kaçtığı adamı öldürtmek istedi. Cinayeti işlemekten vazgeçen kiralık katil, babanın tehditleri nedeniyle iki akrabasını kiralık katil olarak tutup genç adamı öldürttü.

İSTANBUL - Diyarbakırlı bir babanın kiralık katil tutarak kızının kaçtığı adamı öldürttüğü gerekçesiyle gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, 25 yaşındaki N.T. isimli kadının, 19 Ağustos'ta Bağcılar Polis Merkezine giderek, beraber yaşadığı İzzet Savurucu'nun 2 gündür eve gelmediğini bildirmesi üzerine çalışma başlattı.

Polisin sorguladığı N.T'nin "3 yıl önce Diyarbakır'da teyzesinin oğlu Ş.T. ile zorla evlendirildiğini, kısa süre sonra kocasından dayak yemeye başladığını, defalarca babasının evine gittiğini ancak kocasının evine geri gönderildiğini, en sonunda baskılara dayanamayarak gönül ilişkisi olan İzzet Savurucu'yla İstanbul'a kaçtığını" ifade ettiği belirtildi.

N.T, sorgu sırasında İstanbul'da yaşadıkların şöyle anlattı: Diyarbakır'dan kaçtıktan sonra İzzet'le Bahçelievler'e yerleştik. 2012 yılının haziran ayında kocam Ş.T. ve dayım, yaşadığımız yeri bulmuşlar ve evi bastılar. Şikayet üzerine binaya polisin gelmesiyle bize zarar veremeden kaçtılar. Biz İzzet'le aynı evde yaşamaya devam ediyorduk. Bir akşam kapımız çaldı. Açtığımda içeri bir adam girdi. Adam, isminin Mevlüt Ö. olduğunu, babam Hanefi K'nın İzzet'i öldürmesi için kendisini 100 bin lira karşılığında tuttuğunu ancak İzzet'i öldürmeyeceğini, buradan kaçmamız gerektiğini söyledi. Mevlüt Ö, hatta bize 3 bin lira da para verdi. Biz de Bağcılar'a taşındık."

Polis, N.T'nin ifadesi üzerine Mevlüt Ö'yü takibe aldı. Polis, araştırmaları sonucunda, Mevlüt Ö'nün akrabaları Ersin T. ve Özkan Ö ile bir arabanın içerisinde İzzet Savurucu'yu bıçaklayarak ve telle boğarak öldürdüklerini, Çatalca Kestanelik Köyü yakınlarındaki bir sulama göletine attıklarını belirledi. Gölde yapılan aramada da Savurucu'nun cesedi bulundu.

Cesedin bulunmasının ardından şüphelilerin çalıştıkları tekstil atölyesinin güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, olaydan sonra şüphelilerin atölyeye gelerek, kanlı elbiselerini değiştirdiklerini tespit etti.

Haklarında yakalama kararı çıkartılan şüphelilerden Mevlüt Ö. ve Ersin T Antalya'da, Özkan Ö de İstanbul'da yakalandı.

Emniyette sorgulanan Mevlüt Ö'nün ifadesinde, "Diyarbakır'dan tanıdığım Hanefi K, kızını kaçıran adamı öldürmem için bana 100 bin lira teklif etti. Zor durumda olduğum için kabul ettim ve parayı aldım. Bahçelievler'deki verilen adrese gittim. İzzet'i öldürmeyeceğimi ama N.T'nin babasına 'öldürdüm' diyeceğimi ve buralardan gitmelerini söyledim. Paraları yoktur diye de 3 bin lira para verdim. Geçtiğimiz ay Hanefi K. beni aradı ve 'Kızımı kaçıran adamı öldürmemişsin ve parayı da peşin aldın, bir ay içerisinde o adam ölmezse Diyarbakır'da yaşayan aileni ve seni başka bir katil tutar öldürtürüm' dedi. Ben de aileme zarar gelmesin diye 2 akrabamı yanıma alarak, İzzet'i öldürdüm sonra da
gölete attım" dediği öğrenildi.

Polis, Mevlüt Ö'nün ifadeleri doğrultusunda Diyarbakır'da yaşayan Hanefi K. ve akrabası Hüseyin K'yi de gözaltına aldı.

Emniyette işlemleri tamamlanan 5 zanı, adliyeye sevk edildi. Bu arada, 26 yaşındaki N.K'nin de koruma altına alındığı öğrenildi. (aa)