Kırıkkale'de mühimmat deposunda patlama

Kırıkkale'de mühimmat deposunda patlama
Kırıkkale'de mühimmat deposunda patlama
Kırıkkale'de Makine Kimya Enstütüsü'ne ait bir mühimmat deposunda patlama beydana geldi.

Kırıkkale'de bulunan MKE'ye ait muhimmat deposunda patlama oldu. Kırıkkale'de mühimmat deposundaki patlama sonrası 5 kişiden haber alınamadığı bildirildi.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, yaptığı açıklamada, Hasandede beldesinde MKE'ye ait mühimmat deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldiğini ve patlamanın şiddetiyle çevredeki evlerin camlarının kırıldığını söyledi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINAMIYOR
Patlamadan sonra çıkan yangına müdahale sürüyor. Gece olması nedeniyle havadan söndürme çalışmaları yapılamıyor. Büyüyerek geniş bir alana yayılan alevler nedeniyle Ankara -Kayseri Karayolu ulaşıma kapatıldı.

İtfaiye ekipleri, alevlerin diğer depolara sıçramaması için yoğun çaba harcıyor. Ekipler, alevlerin diğer depolara sırayetini önlemek için önlemlerini aldı. Arama kurtarma ekipleri de patlamanın olduğu mühimmat deposuna girmeye çalışıyor. Ankara'dan da yangına müdahale için itfaiye ve kurtarma ekibi gönderildi.

ATALAY: CAN KAYBI YOK

Kırıkkale’de meydana gelen patlamanın ardından televizyon yayınına katılan Başbakan Yardımcısı ve Kırıkkale Milletvekili Beşir Atalay, patlamada can kaybı yaşanmadığını belirterek şunları söyledi:

"Bütün mesele yangının çabuk söndürülmesi. Akşam olduğu için helikopter kullanılamıyor. Kırıkkale silah sanayinin yoğun olduğu bir bölge. Daha önce de silah ve mühimmat depolarında patlamalar oldu. Şükür bugünkü hafif bir şey. Can kaybı olmaması üzüntümüzü hafifletiyor. Bana verilen bilgi ışığında söylüyorum. Önce bozkırda yangın çıktı da o mu patlamayı meydana getirdi yoksa önce patlama oldu da sonra mı yangın çıktı, o bile henüz belli değil. Fabrika yetkilileri depoda çok az sayıda mühimmat olduğunu söyledi. Can kaybımız yok. Şimdi yangının söndürülmesini bekliyoruz. Çevre illerden itfaiye ekipleri de bölgede görev yapıyor"