Kırklareli'nde aşka gözaltı!

Kırklareli'de bir okulda hizmetli olarak çalışan 27 yaşındaki Filiz Cesur, yedi aydır birlikte yaşadığı 15 yaşındaki genci kaçırmak ve cinsel ilişkiye girmek suçlamasıyla gözaltına alındı.
Haber: ALİ ÜMİT ÜLKER / Arşivi

KIRKLARELİ - Kırklareli'de bir okulda hizmetli olarak çalışan 27 yaşındaki Filiz Cesur, yedi aydır birlikte yaşadığı 15 yaşındaki genci kaçırmak ve cinsel ilişkiye girmek suçlamasıyla gözaltına alındı.
Seyyar börekçilik yapan 47 yaşındaki Cemal Y., oğlu K.Y.'nin yedi aydır bir kadının evinde zorla tutulduğu şikâyetiyle polise başvurdu. Şikâyet üzerine polis, bir okulda hizmetli olarak çalışan Filiz Cesur'un evine baskın düzenleyerek K.Y'yi kurtardı. Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne getirilen K.Y., gerçek yaşının 19 olduğunu ancak nüfus kaydının geç yaptırılması nedeniyle küçük yazıldığını belirterek, "Ben Filiz'i seviyorum. Onunla evleneceğimi babama da söyledim. Ama karşı çıktı. Ben de evden ayrılarak Filiz ile yaşamaya başladım" dedi.
Gözaltına alınan Cesur ise, yaş farkına rağmen büyük aşk yaşadıklarını anlattı, "Yaşı nüfus kaydında küçük göründüğü için evlenemiyoruz. Ailesi de buna rıza göstermiyor. Büyük bir aşk yaşıyoruz. Bunu bize çok görmeyin" diyerek yardım istedi. Oğlunun kaçırıldığı iddiasıyla şikâyetçi olan baba Cemal Y. ise bir yıl önce İstanbul'dan Kırklareli'ne gelerek seyyar börekçilik yapmaya başladığını belirtti. Cemal Y. oğlunun evliliğine karşı çıkma nedenini şöyle açıkladı: "Eşimi bir süre önce kaybettim. Sekiz çocuğumun biri evlendi, birini de evlatlık verdim. Şimdi altı çocuğuma tek başıma bakıyorum. Gecekonduda oturuyorum. Evde arkadaşlarımın verdiği bir televizyon ve buzdolabı var. Emanet çekyat kullanıyoruz. Oğlum yufkacılarda iş bulursa, çalışıyor. Sürekli bir işi yok. Bu durumda evlense eşine nasıl bakacak. Kendinden büyük birisiyle evlenmesine bu nedenle karşı çıktım."
Polis K.Y.'yi babasına teslim ederken, Cesur sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.