'Kırmızı ışık' koruyamadı

'Cinayet gibi kaza'lardan biri dün İstanbul'da meydana geldi. Ehliyetsiz şoför kırmızı ışıkta durmayınca Şeydanur Sayın ile Ayşe Camcı'ya çarptı. Sayın yaşamını yitirdi, Camcı ise yaralandı.

İSTANBUL - Vatan Caddesi'nde kırmızı ışıkta geçen bir minibüs, iki genç kıza çarptı. Kızlardan biri yaşamını yitirdi, diğeri ise yaralandı. Gözaltına alınan minibüs şoförünün ehliyetinin olmadığı anlaşıldı.
Dün sabah erken saatlerde 16 yaşındaki Şeydanur Sayın ile 18 yaşındaki Ayşe Camcı, evlerinden çıktı.
Aileleri Fatih'teki bir apartmanda yan yana dairelerde oturuyordu. Sayın'ın dört kardeşi vardı. Babası, ayakkabıcılık ve inşaat işleri ile ilgileniyordu. Maddi durumları iyiydi. Fatih'te bir dükkânları bulunuyordu.
Camcı'nın babası pazarlamacılık yaparak ailesinin geçimini sağlıyordu.
Çocukluk arkadaşları
Sayın ile Camcı, birlikte büyümüşlerdi ve eskiden beri çok iyi arkadaştılar. İkisi de üniversiteyi bitirdikten sonra öğretmen olmak istiyordu. Camcı, geçen yıl üniversite sınavını kazanamamıştı. Bu yıl dershaneye giderek yeniden hazırlanıyordu. Liseye giden Sayın ile bazen birlikte ders çalışıyorlardı. Ayrıca haftada birkaç gün birlikte spor yapmak için sabah yürüyüşlerine çıkıyorlardı. Dün de yürüyüşlerini tamamlayıp evlerine dönerken, saat 07.30 sıralarında SSK Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önündeki ışıklarda durdular. Karşıdan karşıya geçmek için yayalara yeşil ışığın yanmasını beklediler. Yeşil ışık yanınca da, geniş yola inerek karşıya geçmeye başladılar.
Şoför cezaevinde
Görgü tanıklarının ifadesine göre bu sırada yolcusu bulunmayan ve hızla Aksaray yönüne giden H.Ş'nin kullandığı 34 YOE 44 plakalı minibüs, araçlara 'kırmızı ışık' yanmasına karşın durmadı, genç kızlara çarparak bir süre yerde sürükledi. Şeydanur Sayın olay yerinde yaşamını yitirdi. Yaralanan Aylin Camcı ise Vakıf Gureba Hastanesi'nden gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Buradan da Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Camcı'nın vücudunda çok sayıda kırık olduğu tespit edildi. Genç kız geçirdiği kaza nedeniyle şoktaydı ve konuşamıyordu. Gözaltına alınan H.Ş ise tutuklanarak cezaevine kondu.