Kırmızı ışıkta beklerken bıçaklı gasp

Pelit Pastaneleri'nin sahibi Selahattin Ayan'ın yeğeni Elif Ayan'ın Jaguar marka otomobili, Etiler'de kırmızı ışıkta beklerken, bıçak tehdidiyle gasp edildi.

İSTANBUL - Pelit Pastaneleri'nin sahibi Selahattin Ayan'ın yeğeni Elif Ayan'ın Jaguar marka otomobili, Etiler'de kırmızı ışıkta beklerken, bıçak tehdidiyle gasp edildi. Otomobilden indirilen Elif Ayan'ın olayı ihbar etmesi üzerine takibe başlayan polis, otomobili Güngören'de terk edilmiş olarak buldu. Selahattin Ayan'ın otomobili de geçen yıl aynı yöntemle çalınmıştı.
Araç Güngören'de bulundu
Elif Ayan, önceki gün saat 23.00 sıralarında 34 EA 650 plakalı otomobiliyle Etiler Huzurevi'nin önündeki kırmızı ışıkta beklerken, gaspçıların saldırısına uğradı. İki saldırgandan biri kapıyı açtı, bıçak tehdidiyle Ayan'ı indirdi ve Jaguar marka otomobili gasp etti. Ardından arkadaşıyla kaçtı. Ayan, şoku atlattıktan sonra durumu telefonla polise bildirdi. Takibe başlayan polis, otomobilin izini Merter'de buldu. Yaşanan kovalamacanın ardından gaspçılar, aracı Güngören'de Savaş Caddesi üzerinde bulunan Maden İş Blokları önünde terk ederek kayıplara karıştı. Gaspçılarca polisten kaçarken bazı kısımlarına hasar verilen otomobil, olay yerinde gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çekici yardımıyla Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Ailenin başı hırsızlarla dertte
Selahattin Ayan'ın Etiler'deki villasından 2003 yılında da hırsızlık sonucu yüklü miktarda döviz ve ziynet eşyası çalınmıştı. Bu olayın çözülememesi nedeniyle Hırsızlık Büro Amirliği'ndeki 41 polisin görev yerlerinin değiştirildiği öne sürülmüştü. Selahattin Ayan'ın 2004 yılında da içinde 40 milyar lira para ve değerli evrağı bulunan Mercedes marka otomobili, Esentepe'de üç kişi tarafından çalınmıştı. Saldırganlar otomobilin kapısını açıp Ayan'ı zorla indirmiş ve araçla birlikte kaçmıştı. Otomobil daha sonra Avcılar'da terk edilmiş halde bulunmuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7403897403890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.