Kırmızılı kadına gaz sıkan polis: Ben yapmadım ağaç yaptı!

Kırmızılı kadına gaz sıkan polis: Ben yapmadım ağaç yaptı!
Kırmızılı kadına gaz sıkan polis: Ben yapmadım ağaç yaptı!
Gezi Parkı'nda "Kırmızılı Kadın" Ceyda Sungur'a, biber gazı sıkarak hafif yaraladığı iddiasıyla yargılandığı davada '600 fidan dikme cezası alan polis Fatih Zengin karara itiraz etti: Gezi Parkı olaylarının çıkış sebebinin ağaçlar olduğu da göz önünde bulundurulduğunda mahkemenin uyguladığı tedbirin, tedbir olmaktan çok gönderme niteliğinde olduğu ve salondaki duruşmayı takip eden kişilerce alkışlarla karşılanması çok manidardır."

RADİKAL - Gezi Parkı eylemlerinde “Kırmızılı Kadın ” olarak tanınan Ceyda Sungur’a, biber gazı sıkarak hafif yaraladığı iddiasıyla yargılandığı davada 20 ay hapis cezasına çarptırılıp, 600 orman fidanı dikme ile bakımını yapma yükümlülüğü getirilen polis memuru Fatih Zengin karara itiraz etti. Zengin’in avukatı Funda Sadıkahmet Alp’in verdiği itiraz dilekçesinde, mahkeme tarafından sanık hakkında haksız ve hukuka aykırı bir şekilde suç üretildiği öne sürüldü ve toplumsal bir olay olan “Gezi Olayları” nın faturasının tek bir şahıs olan sanığa kesildiği iddia edildi.

Dilekçede, “Gezi Parkı olaylarının çıkış sebebinin ağaçlar olduğu da göz önünde bulundurulduğunda mahkemenin uyguladığı tedbirin, tedbir olmaktan çok gönderme niteliğinde olduğu ve salondaki duruşmayı takip eden kişilerce alkışlarla karşılanması çok manidardır” ifadesi yer aldı. Olaylar sırasında amirlerinden aldığı emirleri yerine getiren sanık hakkında kamuoyuna karşı sanki “Gezi Parkı”nda bulunan ağaçların bizzat kendisince kesilmeye çalışıldığı kanısı yaratıldığı iddia edilerek bu haksız ve hukuka aykırı karar ile sanığın Türk halkı önünde hedef tahtası konumuna getirildiği öne sürüldü.

Avukat Alp, Gezi Parkı olaylarının simgesi haline gelenin müşteki Ceyda Sungur değil kırmızı elbise olduğunu savundu.


  http://www.radikal.com.tr/138894713889471

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  avukata hukuk ögretmece - Dopchik

  Bacim sazi eline almis bakiyorum da.. Amir'in emri hukuka aykiri ise memur amirin emrini reddedbilir. Amir emrinde israr ederse emri yazili vermek zorundadir. Simdi eger ki amir kasten git su KIRMIZILI KADIN'in suratina gaz sık dediyse bu emir adam yaralamaya girer. Emir yazili mi o halde? Degilse senin polis memuru suc islemistir. Kaldi ki göruntulerde de gördugumuz uzere bu polis sadece gaz sıkmadi ustune gitti sirt cantali bir cocugu tekmeledi. Ac izle yani.. Bunlar amirin emriyse ve yaziliysa polis memuru sucun musebibinin ispatlar yok degilse pasa pasa o 600 fidani dikecek bakimini da yapacak..