Kırmızıyla çizilen fotoğraf

Şemdinli'de bulunan CHP Hakkâri Milletvekili Esat Canan, bombalama olayında faillerin de, otomobilin de ortada olduğunu söyledi.

HAKKÂRİ - Şemdinli'de bulunan CHP Hakkâri Milletvekili Esat Canan, bombalama olayında faillerin de, otomobilin de ortada olduğunu söyledi. Bombalı saldırıyı yapan 3 kişiyi halkın yakalayıp güvenlik güçlerine teslim ettiğini anlatan Canan, "Vatandaşın isteği bu olayların faillerinin ortaya çıkarılmasıdır. Dün (önceki gün) otomobilde savcı inceleme yaparken ateş açıldı, yarım kalan inceleme gece yapılabildi" dedi. Olay yerinde bulunan ve saldırganlara ait olduğu belirtilen otomobilin içinden çıkanların failleri ele verdiğini savunan Esat Canan, "Dört dosya bulundu. Dosyalardan birinde saldırganların aracının jandarmaya kayıtlı olduğunu belirten belgeler var. Diğer dosyada bombalı saldırıya uğrayan kitabevinin sahibinin resmi kırmızı kalemle çizilmiş. Hakkâri'nin haritası var. Devletin yapması gereken failleri ortaya çıkarıp adalete teslim etmektir" dedi.
Canan, araçta bombalanan kitabevinin adresinin de bulunduğunu, ayrıca çok sayıda ev ve işyerinin krokisinin olduğunu söyledi. Dün akşam Hakkâri Valisi Erdoğan Gürbüz ve üst düzey yöneticilerle toplantıya katıldığını söyleyen Canan, "Ben konunun Meclis gündemine gelip gelmemesi konusunu partimle görüştükten sonra değerlendireceğim" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7628057628050

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.