Kırşehir'de yakılan işyerinde anlamlı pankart

Kırşehir'de yakılan işyerinde anlamlı pankart
Kırşehir'de yakılan işyerinde anlamlı pankart
Kırşehir'de dünkü 'terörü protesto' olayları sırasında yakılan bir işyerinin sahibi olan iki kardeş, harabeye dönen işyerlerinin ön cephesine, "Yüzyıllardır bir bütünüz ve bir bütün kalacağız" yazılı pankart astı.

KIRŞEHİR - Kırşehir'de dünkü 'terörü protesto ' olayları sırasında yakılan işyerleri arasında bulunan konfeksiyon mağazasının sahipleri Servet ve Hüseyin Beydoğan kardeşler, olaylardan Kırşehir halkın sorumlu olmadığını söyledi.

Kentte sahibi oldukları işyerinin 75 yıldır faaliyette olduğunu, babaları İhsan Beydoğan’dan işi devraldıklarını belirten Beydoğan kardeşler, yakılan konfeksiyon mağazasına siyah zeminli iki pankart astı. Pankartlardan birinde "Yüzyıllardır bir bütünüz ve bir bütün kalacağız" yazısı yer alırken diğer pankartta ise şu ifadeler yer aldı: "Mağazamıza yapılan bu saldırı Kırşehir halkı tarafından değil, şehrimize dışarıdan gelen ve ülkemizi iç savaşa sürüklemeye çalışan provokatörler tarafından yapılmıştır."

Olayları, Türk-Kürt kardeşliğinin altına atılan bir ateş olarak gördüklerini belirten Servet Beydoğan, "İnşallah bundan sonraki süreçlerde böyle devam etmez, buna izin vermeyeceğiz. Mağazamıza devam edeceğiz. Bu şehir hepimizin. Kardeşçe yaşayacağız, yaşamaya da devam edeceğiz. Toplumu germemek lazım, kutuplaştırmamak lazım. Bunu biz bir eğitim zayiatı olarak görüyoruz. Bütün halkımız sağduyulu olsun" dedi.

(DHA)

Kırşehir'deki terör protestosunda 4 iş yeri yakıldı

HDP Genel Merkezi'ne saldırı


  ETİKETLER:

  hdp

  ,

  Protesto

  ,

  saldırı

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  iş yeri

  http://www.radikal.com.tr/143126614312662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Özür dileseydin? - user1123779

  Çıkan duman, ortaya saçılan ıvır zıvır için Kırşehir halkından özür diliyoruz, lütfen bizden alış veriş yapmaya devam edin.

  - user1131731

  Bunlar bana 6-7 eylül olaylarını hatırlattı.Provakosyonlara gelmemeliyiz ve duyarlı olmalıyız kimse kimseyi sırf esmer sırf kürt sırf alevi sırf sunni sırf zenci diye siddet uygulamamali bu kadar cahil bir toplum olmayalım!!!!