Kış geri dönüyor

Türkiye salı günü yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığı, hafta ortasından itibaren azalacak.

Güneşli günlerin ardından kış yeniden yüzünü gösterecek. Türkiye önümüzdeki salıdan itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Tüm Türkiye’de mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklığı, hafta ortasından itibaren azalacak.
Meteorolojiden alınan bilgiye göre, bugün akşama kadar yurdun tamamı parçalı bulutlu ve açık bir gün geçirecek. İç ve doğu kesimlerde sabah saatlerinde yer yer sis görülürken, hava sıcaklığı batı kesimlerde artacak. Önümüzdeki üçünün hava raporu ise şöyle:
* Pazartesi: Marmara, Karadeniz ve Ege parçalı bulutlu, diğer bölgeler açık bir gün geçirecek. Sabah saatlerinde sis görülecek.
* Salı: Türkiye, yeni bir yağış sisteminin etkisi altına girecek. Marmara, Batı Karadeniz, Ankara çevresi, Ege ve Batı Akdeniz’de yağmur bekleniyor. Diğer bölgelerimiz parçalı bulutlu. İç kesimlerde sis etkisini sürdürecek.
* Çarşamba: Yağmur Doğu’ya doğru etki alanını genişletecek. Trakya’da kar yağışı görülürken, Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun tamamı yağmurlu. Özellikle Ege’nin güneyi ve Antalya çevresinde şiddetli yağış bekleniyor. Diğer bölgeleri parçalı bulutlu.