Kış giyiminde 'Deniz Gezmiş style' modası

Kış giyiminde 'Deniz Gezmiş style' modası
Kış giyiminde 'Deniz Gezmiş style' modası
Ürünlerini tüketici için cazip hale getirmeye çalışan online alışveriş sitelerinin yeni ikonu Deniz Gezmiş oldu. Deniz Gezmiş'in ünlü parkasına benzeyen modeller, internette 'Deniz Gezmiş style' adıyla satılıyor.

Radikal.com.tr - Alışveriş kültürünün reelden internet ortamına kaymasıyla birlikte ürünlerini tanıtmak için her yolu deneyen ticari markaların yeni kurbanı Deniz Gezmiş oldu.

Deniz Gezmiş’in 1971 yılında yakalandığı sırada giydiği ve pek çok fotoğrafta üzerinde olan parkası, online alışveriş sitelerinin sattığı bir mont modelinin pazarlamasına da ilham kaynağı oldu.

İnternet sitelerinde satılan montun tanıtımı için “DENİZ GEZMİŞ STYLE PARKA MONT ERKEK KABAN KÜRKLÜ YEŞİL” ifadesi kullanıldı.

Deniz Gezmiş’in parkası, Devrimci 78'liler Federasyonu’nun 12 Eylül darbesinde yaşanan acıların unutulmaması için açtığı 'Utanç Müzesi'nde bulunuyor.


  http://www.radikal.com.tr/116545611654566

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Öğrenmek ve Bilmek Önemlidir "hale". - Clear

  "Clear" kelimesi "temiz" demek değildir,"berrak" demektir.Galiba daha önceki bazı "yarım yamalak bilgi sahibi" olan yorumcular gibi,"hale" haMfendi de karıştırmış.Eee,öncelikle öğrenmek ve bilmek,çok önemlidir.Hem de hemen her konuda...

  Çamur Deryası. - Clear

  Anlattığım olay,mevta'nın en yakın arkadaşı tarafından kaleme alınıp,övgü ve sitayişle, medyada bile yayınlanmıştır.Bunların hemen hiçbirini bilip bilmeden konuşma hastalığı iyice genişleyip, her şeyden habersiz kalarak yalanlama hastalığına da dönüşmüş,anlaşılan...Araştırmak yerine,öfkeyle çamur atmak,yavan bir tercihtir.Sonra çamur deryasında insanın kendisi boğulur.Hele kin,öfke,nefretle karşındakini yaftalarken, aslında bu hisleri kişinin kendisinin kusması,ne kadar maskelese de dışa vurumu engelliyemiyor.Mahelle kavgacılığı yerine,"acaba " deyip araştırmak ve sonra fikir beyan etmek,daha yakışır olandır.

  clear'a - hale

  'clear' adındaki ama hiç te temiz olmayan, hatta etik kelimesini kullandığı halde etik dışı laflar eden yorumcu, merak ettim o kadar yalanı bir anda sıralamak için çok mu düşündün? yoksa bir anda mı aklına geldi? ha bir de işin bu boyutu var ki: yıllarca belli bir kesim tarafından sırf kıskançlık ve nefret söylemi yüzünden Deniz'i hırsız, katil gibi gösterme çabası. sanırım onun kurbanısın...

  Kapital - iaaaa

  Kapitalizm her şeyi ticari metaya çevirebilir(ama her şeyi), insanlığınızı da satar, böbreğinizi de; ruhunuzu da sattırır, vücudunuzu da; her türlü canlı ve cansızı gerçek yaşamdan soyutlayıp makine haline getirebilir. Yapar yani.

  Etik. - Clear

  Ölmüş bir kişinin arkasından konuşmak yakışık almaz "her ne kadar bilerek ya da bilmeyerek reklamından avanta çıkarmayı kendine yakıştıranlar olsa bile" diyerek,sadece parka üzerine odaklanmayı tercih edip,etik hakkında görüşlerimi -ifade özgürlüğüm kapsamında- bildirmek isterim.Bildiği kadarıyla: 1)O parka 35 yıl öncesinin modasını yansıtır,yeni bir moda buluşu değildir.2)Parkanın 35 yıl önce ki moda dizaynırı da,patent sahibi üretici firma da asıl hak sahibi durumundadır ki bunların izni olmadan birileri kendi tasarımı gibi lanse etmektedir.3)O parkanın gerçek sahibi,adı bilinmeyen birisidir.O parka bukişinin izni ve haberi olmadan sahiplenilmiştir.4)O parka bir ODTÜ balosunda vestiyerden kimseye sorulmadan alınmış,sahibine verilmek üzere para bırakılmış,"üşümeyeyim" gerekçesiyle ama sahibinin üşüyüp üşümeyeceği umursanmadan alınıp gidilmiştir.5)Oparaknın karşılığı olarak "kapital yani sermaye karşıtı bir zihniyetçe" kapital ile ödemesi yapılıp,dürüstlük şovu sahnelenmiştir.6)O parkanın asıl sahibi nazarında ki değeri "belki sahibinin çok sevdiği ve asla vazgeçemeyeceği ya da çok değer verdiği bir kişinin armağanı yani hediyesi olup olamayacağı" hiç umursanmamıştır.7)O parkanın gerçek sahibiyle pazarlık yapılmamış,satıp satmayacağı sorulmamış,rızası alınmamış ve helalleşilmemiş,sadece emr-i vakiye getirlip el konulmuştur.Şimdi dürüstçe söyleyin bakalım,ETİK bunun neresinde? 8)Aynı olay bugün vuku bulsa,her görüşten olan herkese soruyorum,nasıl değerlendirirdiniz?

  kapitalizm sınır tanımıyor - newageknight

  haberin altında montun internet satışının linkinin de bulunması :)