Kış şehre iniyor

Kış şehre iniyor
Kış şehre iniyor
Türkiye, sonbaharın son günlerinde yaşadığı sıcak havaya veda ediyor önümüzdeki haftadan itibaren kar yağışı ile birlikte hava soğuyacak. İstanbul'da kar yağışı olabilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Batı ve Güney illerinde etkili olan yağışlı hava bu geceden itibaren etkisini kaybedecek. Hafta sonu tüm yurtta sıcaklıkla artarak, mevsim normallerinin biraz daha üzerine çıkacak. Sadece Batı Akdeniz ve Kıyı Ege'de aralıklı, sağanak yağış görülecek.

Pazar günü yurt genelinde önemli bir hava olayı beklenmezken; hava parçalı ve az bulutlu olacak. Akşam saatlerinden itibaren ise Marmara’nın Batısı ve Kıyı Ege'den başlayarak yağışlı sistemin etkisine girecek. Hafta başında ise Batı bölgeleri yağışlı havanın etkisi altına girecek. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ’nun batısı ve Batı Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü yağışlar meydana gelecek. Bu yağışlar, Ege kıyıları ile Batı Akdeniz’de çok kuvvetli olacak. Hafta başında yurdu etkilemeye başlayan yağışlı hava sistemi, hafta boyunca etkili olacak. Tahminlere göre bu yağışların üzerine, haftanın ikinci yarısından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın eklenmesiyle, yağışlar, yurdun iç bölgelerinde karla karışık yağmur ve kara dönüşecek.

Bu hafta sonu İstanbul ’da en yüksek hava sıcaklığı 19 dereceye çıkarken; Perşembe günü 8 ila 10 dereceye düşmesi bekleniyor. Ankara ’da hafta sonu 16 derece olan sıcaklık, Perşembe günü 6 ila 8 dereceye düşecek. İzmir’de hafta sonu 18 ila 20 dereceye yükselecek sıcaklık, Çarşamba ve Perşembe günleri 10-12 dereceye kadar düşecek. (Ajanslar)