'Kısa boylusun' diye dalga geçen koca 25 bin lira ödeyecek

'Kısa boylusun' diye dalga geçen koca 25 bin lira ödeyecek
'Kısa boylusun' diye dalga geçen koca 25 bin lira ödeyecek

Davada Erem Dora ile Z.D.?nin fotoğrafı ?aldatma delili? olarak sunuldu. fotoğraf: dha

Haber: BAHRİ KARATAŞ / Arşivi

İZMİR - Eşinin kendisiyle kısa boylu diye dalga geçtiğini ve aldattığını söyleyen öğretim görevlisi, boşandı. Hâkim ‘alaycı’ eşin karısına 10 bini manevi toplam 25 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.
Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim görevlisi Elif Çağrı Dora ile bilgisayar tasarımcısı eşi Erem Dora altı yıllık flört ve iki yıllık nişanlılık döneminin ardından 2000 yılında evlenmişti.
35 yaşındaki Elif Çağrı Dora’nın mutluluğu 34 yaşındaki eşi eve geç gelmeye başlayınca bozuldu. ‘Kısa boylusun diye sürekli kendisiyle dalga geçen eşini’ takip eden genç kadın, kocasını iş arkadaşı Z.D. ile bir restoranda sarmaş dolaş görünce boşanma davası açtı.  Elif Çağrı Dora İzmir 9’uncu Aile Mahkemesi’nde açtığı davanın dilekçesinde “Benimle flört ederken kısa boylu olduğumu görmedi mi? Aldığım hormon ilaçları nedeniyle saçlarım döküldü. Z.D. ile ilişkisini delillerle tespit ettim. Psikolojik tedavi gördüm” dedi. Dora, eşinden 70 bin  lira maddi ve manevi tazminat istedi. Dora mahkemeye eşinin Z.D. ile restoranda çekilmiş fotoğraflarını delil olarak sundu. 
Erem Dora ise eşinin aşırı kıskanç olduğunu, Z.D. ile ilişkisi bulunmadığını söyledi. Erem Dora ‘hiçbir sebep olmaksızın kendisinden boşanmak isteyen’ karısından 15 bin lira manevi tazminat talep etti. 
Aile Mahkemesi, çifti ‘şiddetli geçimsizlik’ten boşadı. ‘Kusurlu’ bulduğu kocanın eşine 25 bin TL tazminat ile aylık 75 TL nafaka ödenmesine hükmetti. Eren Dora’nın tazminat istemini reddetti. (dha)