Kısa dönem askerlikte yeni gelişme

Kısa dönem askerlikte yeni gelişme
Kısa dönem askerlikte yeni gelişme
TBMM Dilekçe Komisyonu'na kısa dönem askerliğin de 6 aydan 4 aya indirilmesi için başvuru yapılıyor

ANKARA - TBMM Dilekçe Komisyonu'na kısa dönem askerliğin de 6 aydan 4 aya indirilmesi için başvuru yapılıyor. İlk imzacısının Samet Devir olduğu dilekçelerde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili açıklaması anımsatıldı.

Bu açıklamada, uzun dönem askerlik süresinin 12 ay olacağı belirtilirken, kısa dönem askerliğin aynı kalacağının ifade edildiği aktarılan dilekçelerde, kısa dönem askerlik süresinin de 6 aydan 4 aya indirilmesi istendi.

Dilekçe çok sayıda kişi tarafından imzalandı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/115608911560893

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  4 Ay? - Heathenpride

  Bu dönemin yarısına yakını eğitimle geçecek zaten. Sorunlu askerliği kaldırmaları daha mantıklı olur.

  uzun dönemin, - guvent

  indirilmesi kısa dönemin aynı kalması çok mantıksız zaten!!!onun da azaltılması gerek...

  AKP ile CHP arasında 2 ay fark var - diskman

  Biraz daha özgürlükçü olmak için 2 ay indirim yapmak yeterli diye düşünmüş CHP. AKP 6 ay iyidir deyince, CHP 4 e indirip oy toplayabileceğini düşünmüş. Parti başkanından herhangi bir açıklama da yok. Sahi, CHP gençlerin askere alınması konusunda ne düşünüyor ? Bilen var mı ? Yoksa TSK yı inciteceğini mi düşünüyor CHP'nin askerlik hakkında konuşarak :) Sonra efendim oylar bölünmesin v.s. CHP devlet partisi olmaktan vazgeçmedikçe , devletçi bir azınlığın partisi olmaktan ileri gidemeyecek. Bunu zannedersem kendileride görüyor. Peki neden değiştiremiyorlar ?