KISA KISA

'Sokak köpeği kovulamaz': Konak Belediyesi ekipleri İzmir Kadifekale'de bir kişiyi ısırdığı öne sürülen köpeği kısırlaştırıp aşıladıktan sonra Hayvanları Koruma Yasası gereği eski ortamına bıraktı.

'Sokak köpeği kovulamaz': Konak Belediyesi ekipleri İzmir Kadifekale'de bir kişiyi ısırdığı öne sürülen köpeği kısırlaştırıp aşıladıktan sonra Hayvanları Koruma Yasası gereği eski ortamına bıraktı. Kosova Mahallesi'nde öfkeli bir grup ise hayvanı önce sopayla dövdü, sonra kesici aletlerle yaraladı. Köpek ameliyat edilirken Belediye Veteriner İşleri Müdürü Metin Yılmaz, yeni yasa gereği kimsenin "Ben bu hayvanın mahallemde istemem" diyemeyeceğini söyledi.
Türklerin ahını aldı: Brezilya polisi Alman Roland Alfred Palme'yi Rio yakınında dağlık bölgede yakaladı. Cep telefonu şirketinin müdürü olan Palme, 157 Türk dahil çok sayıda kişiyi dolandırmaktan 10 yıla mahkûm.
Erciş'te kuşlar ölüyor: Van Gölü kıyısındaki Erciş ilçesinde, çok sayıda angıt ve martı ölünce araştırma başlatıldı. Ön araştırmaya göre ölümlerin nedeni çiftçilerin kullandığı bir kimyasal.
Mazgirt'te amip salgını: Şehir suyuna 'İçilmez' raporu verilen Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde 100 kişi 'amip' hastalığına yakalandı. İl Sağlık Müdürü Müslüm Tarkan, "Hastalık tamamen kontrol altına alınmış durumda" dedi.
AIDS savaşı sivil topluma emanet: Sağlık Bakanlığı, HIV'le mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına hibe yoluyla maddi destek verecek. Son başvuru tarihi 28 Eylül. Türkiye'de HIV/AIDS vakası sayısı 1802.


    http://www.radikal.com.tr/7565227565220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.