Kısa... Kısa...

Seyyar satıcıya kızdı, terör estirdi: Evinin kapısını çalan seyyar satıcıyı yaraladıktan sonra olay yerine gelen polise de ateş açan ve bir polis memurunu vurarak şehit olmasına neden olan İskender Özpolat...

DİYARBAKIR - Seyyar satıcıya kızdı, terör estirdi: Evinin kapısını çalan seyyar satıcıyı yaraladıktan sonra olay yerine gelen polise de ateş açan ve bir polis memurunu vurarak şehit olmasına neden olan İskender Özpolat, Özel Harekât timlerinin düzenlediği bir operasyon sonucu öldürüldü. Şizofren olduğu belirtilen Özpolat, muska satan Neşet Taş'ı kapıyı çalmasına sinirlenerek bacağından vurdu. Olay yerine gelen polis memurlarının 'Teslim ol' çağrısına silahla karşılık veren ve polis memuru Hüsamettin İnci'yi şehit eden 53 yaşındaki İskender Özpolat'ın yakalanması için operasyon düzenlendi. 47 yaşındaki eşi Yıldız, çocukları 26 yaşındaki Cahide, altı yaşındaki Sevgi, yedi yaşındaki Mehmet ve sekiz yaşındaki Ömer, 24 yaşındaki gelini Suna ile altı yaşındaki torunu Semanur'u rehin alan Özpolat dört saat süren operasyon sonucu ölü olarak ele geçirildi. Operasyon sırasında atılan gaz bombasından etkilenen rehineler hastaneye kaldırıldı. (dha, anka)

UŞAK-Danıştay'dan Eldorado Gold'a dur: Kanadalı Eldorado Gold firmasının Türkiye distribütörü TÜPRAG Metal Madencilik Şirketi'nin, Uşak'ın Eşme ilçesi Kışladağ mevkiindeki altın madeni işletmesi hakkında, Danıştay 6. Dairesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. TÜPRAG Metal Madencilik Şirketi Müdürü Mehmet Yılmaz kararın henüz ellerine ulaşmadığını, hukuka saygılı olduklarını, haklarını sonuna kadar arayacaklarını söyledi. (dha)

SAMSUN-Kırım Kongo karantinası!: Kırım Kongo Kanamalı ateşi hastalığı teşhisiyle On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi görenler nedeniyle Acil Servis'in dışarıya bakan penceresinin önündeki oturma banklarına "Dikkat Kırım Kongolu hasta odası, yakında oturmayınız" şeklinde uyarı notu asıldı. Not hasta yakınlarını kızdırdı. (aa)