Kısa... Kısa

Diyarbakır'da 30 Eylül günü Bağlar beldesindeki DTP binası önünde PKK lideri Öcalan lehine düzenlenen basın açıklamasına katıldıkları iddiasıyla gözaltına alınan ikisi belediye işçisi sekiz DTP'li tutuklandı.

Sekiz DTP'li tutuklandı: Diyarbakır'da 30 Eylül günü Bağlar beldesindeki DTP binası önünde PKK lideri Öcalan lehine düzenlenen basın açıklamasına katıldıkları iddiasıyla gözaltına alınan ikisi belediye işçisi sekiz DTP'li tutuklandı. Tutuklananlar arasında Kayapınar Belediye Başkan Vekili Hüsniye Düzel de var.

İçişleri'nden yalanlama: İçişleri Bakanlığı gözaltına alınan belediye başkanlarının durumu hakkında bilgi almak için arayan DTP'lilerin telefonlarına yanıt verilmediği iddiasını yalanladı: "Kısa süre önce üst düzey bir DTP yöneticisi bakanlığımızı aramış ve Bakan Bey ile bir görüşme gerçekleştirmiştir."

Bir asker yaralandı: Mardin'in Dargeçit ilçesi kırsalında sürdürülen operasyonlar sırasında mayına basan bir astsubay yaralandı.

Uluslararası topluma çağrı: Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin, BM'de yaptığı konuşmada teröristlerin kendi topraklarını güvenli sığınak olarak kullanmalarına izin veren ülkelerin buna son vermesi gerektiğini söyledi. (dha, aa, Radikal)