Kısa kısa bayram... Kısa kısa bayram...

Kısa kısa bayram... Kısa kısa bayram...
Kısa kısa bayram... Kısa kısa bayram...

Üç dilde bayram kutlaması: Açılım rüzgârı bayramda da dinmedi. Iğdır?ın DTP?li Belediye Başkanı Mehmet Nuri Güneş Iğdırlıların bayramını Türkçe, Kürtçe ve Azerice ilanla kutladı. FOTOĞRAF: SUAT DENİZ / DHA

PARMAK KOPARSA!: Sağlık Bakanlığı yetkilileri, acemi kasaplar konusunda da vatandaşları uyardı. Bu tür yaralanmaların parmak kopmasına kadar varabildiğini söyleyen yetkililer, bu durumda yapılacakları şöyle sıraladı: En kısa sürede 112’yi arayın. Kopan parmak önce steril bir gazlı bezle ya da sargı beziyle sarın ve bir naylon torbanın içine koyup torbanın ağzını bağlayın. Naylon torba su geçirmemeli, parmak suyla ve buzla temas etmemeli.

TÜRK TELEKOM’DAN HERKESE DÖRT SAAT HEDİYE Türk Telekom tüm müşterilerine bayramın ilk ve ikinci günü kullanmaları için her iki gün ikişer saat olmak üzere toplam 4 saat görüşme dakikası hediye ettiğini açıkladı. Bu dakikalar hem şehiriçi hem de şehirlerarası görüşmelerde kullanılabilecek. Kampanya için herhangi bir başvuru veya taahhüt gerekmiyor. (anka)

MARDİN TIKA BASA DOLDU: Mardin’de Kurban Bayramı tatili nedeniyle otellerin tümü doldu. Kentte 1200 yatak kapasitesine sahip dördü butik 13 otel bulunuyor. Taş işçiliğiyle büyüleyen kenti her yıl ortalama 500-700 bin turist ziyaret ediyor.(dha) 

TOSUN ATLADI SAHİBİ ANLAMADI: Kütahya ’da kurban pazarına götürülen bir tosun, araçtan atladı. Olayı gören  vatandaşların uyarmasına rağmen araç sürücüsü durumu anlamadı. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden gelen ekipler, yol kenarına alınan hayvanın bacaklarının kırıldığını tespit etti. Polis hayvanın sahibini arıyor. (aa)

KURBAN’DA BESLENME Sağlık Bakanlığı uyardı: “Yeni kesilmiş hayvanların etlerindeki sertlik, hem pişirmede hem sindirimde zorluğa yol açar. Bu nedenle özellikle mide-bağırsak hastalığı olan kişiler kurban etlerini bir iki gün bekletip tüketmeli. (Radikal)