Kısa tatilin dönüşü uzun oldu

Şeker Bayramı tatilinin dönüşü, yağmurun da etkisiyle acı oldu.

KOCAELİ/İSTANBUL - Şeker Bayramı tatilinin dönüşü, yağmurun da etkisiyle acı oldu.
Dönüş için dün sabah saatlerinde yola çıkan ve İzmir ile Bursa yönünden İstanbul yönüne gidenler, Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'ne akın etti. Gebze Eskihisar'a 11 feribotla karşılıklı sefer yapılmasına rağmen araç kuyrukları Yalova'ya doğru uzadı. Gebze Eskihisar Feribot İskelesi'nde uzun süre kuyrukta beklemek istemeyenler E-130 karayoluna yöneldi. Aynı saatlerde Yalova'dan Gölcük'e kadar olan bölümde yoğun trafik oluştu. Araç konvoyları, Ankara yönünden gelen araçlarla kesişme noktası olan TEM'in Kandıra turnikelerinde birleşince İzmit'den Gebze'ye kadar bu yolda da ulaşım güçlükle sağlanabildi.
Dilovası ile Hereke geçişlerinde zincirleme kazalar olunca araç kuyrukları bir ara Sapanca gişelerine kadar uzadı. Tatili Ege ve Akdeniz'de geçirenlerin bir bölümü ise Trakya ve İstanbul'a dönüş yolunda Çanakkale'yi seçince araba vapuru iskelesinde uzun araç kuyruğu oluştu.
Arife gününden itibaren İstanbul'da hem bayram hem de yağış nedeniyle kilitlenen trafikte dün bir de 'tatil dönüşü' çilesi yaşandı. Öğle saatlerinden itibaren Mahmutbey ve Çamlıca gişeleri, köprüler ve bağlantı yolları başta, kentin birçok kesiminde yoğunluk oluştu.
95 kişi öldü
Bayramda yollar yine kan gölüydü: 95 ölü, 459 yaralı. En çok ölümlü kaza arife günü oldu.
Arife günü çeşitli illerdeki kazalarda 38 kişi öldü, 102 kişi yaralandı. (dha, aa)