Kışlada bayrak indiren sanığa 13 yıl 9 ay hapis

Kışlada bayrak indiren sanığa 13 yıl 9 ay hapis
Kışlada bayrak indiren sanığa 13 yıl 9 ay hapis
Diyarbakır'da askeri birliğe girerek tırmandığı direkte bulunan Türk bayrağını gönderden indiren Ömer Mutlu, 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

RADİKAL -  Diyarbakır 'ın Lice İlçesi'nde geçen yıl 7 Haziran günü PKK 'nın yol kesme eylemlerine güvenlik güçlerinin müdahalesi sırasında öldürülen Ramazan Baran'ın cenaze töreninde Diyarbakır'da 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı'ndaki bayrağı gönderden indiren Ömer Mutlu'nun yargılanmasına Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Duruşmaya, 'Askeri yasak bölgelere girmek', 'toplantı ve yürüyüşlere silahlı ve benzeri aletlerle katılmak', 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılamak' suçlarından 26 yıla kadar hapis cezası istenen sanık Ömer Mutlu ve avukatı katıldı.

Mahkeme, sanık Ömer Mutlu'yu 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.
DHA-Felat BOZARSLAN

Türk bayrağını indirme olayı sanığı: Üzüntüden yaptım


  http://www.radikal.com.tr/132225213222522

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU KARARDA HUKUK VAR MI? - Ali Karatay

  Karısını doğrasa 10 yıldan fazla almazdı, düpedüz politik bir karar bu.

  Caydırıcı - user975045

  Halkı arasında kim ve düşmanlığı tetikleyecek benzer olayların yaşanmasını engelleyecek kadar etkili bir ceza olmuş, bu sevindirici. PKK propagandası bir hayatın 13 yılını gasp etti, terör örgütü bir gencin daha en güzel yıllarını elinden aldı, bu da üzücü..