Kışlada zorla oral sekse 'iyi hal' indirimi!

Kışlada zorla oral sekse 'iyi hal' indirimi!
Kışlada zorla oral sekse 'iyi hal' indirimi!
Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nda T.A. adlı eri darp ederek zorla oral seks yaptırdıkları iddiasıyla yargılanan 3 asker, 18'er yıl hapse çarptırıldı. Mahkeme, eylemin teşebbüs aşamasında kalması ve sanıkların iyi hallerini gerekçe göstererek cezaları 7 yıl 6'şar ay indirdi.

Habertürk'ün haberine göre, Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi 'nde görülen davanın karar duruşmasına sanıklar katılmazken, avukatları hazır bulundu. Duruşmada savcı esas hakkındaki mütaalasını sundu. Mütaalada, "Olay günü mağdur T.A.'nın lavabodan çıkıp yemekhaneye doğru gittiği sırada şüphelilerden R.S. ve H.G.'nin kollarından tutup sürükleyerek, 1 No'lu, koğuşa götürdükleri, mağduru burada yere yatırarak, kendilerine oral seks yapmasını istediklerini" kaydedildi.

T.A.'nın şüphelilere direndiği anlatılan mütaalada, ancak şüphelilerin, "Seni öldürürüz, dişlerini sökeriz" diyerek T.A.'yı tehdit edip tekmeledikleri dile getirildi. Mütaalada, tehdit nedeniyle korkan mağdurun şüphelilerin istediğini yerine getirdiği iddia edildi.


  http://www.radikal.com.tr/116649911664998

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  iyi hal - mesdi

  Bu 'iyi hal' bir tek tecavüzcü sapıklara mı uygulanıyor,anlamadım gitti..! Bu tip kararları veren hakimler,sözkonusu kurbanlar kendi çocukları olsa acaba gene 'iyi hal'den ceza indiriminde bulunurlar mıydı ?!

  başlık - petilen

  başlığınızın vurgusu tecavüz olmalıydı, haberi yazış tarzınız olayın korkunçluğunu vurgulamak yerine, yapılışının sapkınca detaylandırılması gibi görünüyor, çok rahatsız edici ve sinir bozucu

  Oral Seks değil Cinsel Saldırı - denizayaz

  Başlığınız insanda homoerotik bir hikaye okuyacağı zannını bırakıyor; ortada seks yahut cinsellik denebilecek bir durum yok; korkunç bir cinsel saldırı var; sevgili Radikal.

  Her zamanki gibi harika başlık - cumakuruzo

  Haber başlığını habertürk mü yazmış sizin editörler mi bilmiyorum ama işin tadını iyice kaçırdınız. Bu olaya oral seks değil tecavüz denir. Mağdur kadın olmayınca tecavüz sayılmıyor mu? Yok bu başlığın gerekçesi cinsiyetçilik değil de olayın küçümsenmesi mi, nedir? Artık biraz çeki düzen verseniz şu haberlerinize. Ayıptır.

  Yargı ile - ibretnüma

  Sırf Türkçe farkımız olsa yine iyi zihniyet, ahlak ve insaniyet farklarımız da pek fazla.

  ??? - aykut81

  türk ordusu böyle kişilerin askerliğini 10sene uzatıp 20saat nöbet tutturmalı soğukta hücreye atacaksın.

  Oral seks değil tecavüz - huberhirsch

  Rıza bulunmayan cinsel münasebetler tecavüzdür. Bu ayrımı yapabilin artık.