Kitaplar sahaya çıktı

Kitaplar sahaya çıktı
Kitaplar sahaya çıktı
'Taraftar Okuyor' projesi İnönü Stadı'nda yapılan Beşiktaş-Kasımpaşa maçıyla başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü himayelerinde, Zambak Yayınları, Ufuk Okulları ve Beşiktaş taraftar grubu Çarşı işbirliği ile Kütüphaneler haftası etkinlikleri kapsamında kitap okuma Kültürünün taraftar kitlelerine duyurulması ve yaygınlaştırılması amaçlı ‘Taraftar Okuyor’ projesi Beşiktaş-Kasımpaşa maçı öncesi gerçekleştirdi.

Protokolde maç öncesi düzenlenen törene Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Zambak Yayınları Müdürü Mehmet Karagöllü, Ufuk Okulları Genel Müdürü Gazi Karslı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’a Taraftar Okuyor projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edilmek üzere 5 bin kitap hediye çeki verdi. Protokol tribününde bunlar yaşanırken Beşiktaş ve Kasımpaşa sporcuları kampanya ya ellerindeki kitaplarla sahaya çıkarak destek verdi. Tribünler ise Çarşı grubu lideri Alen Markaryan öncülüğüne “ Çarşı Kitapla Büyüdü, Kitapla Yürüdü” “Yüreğimizin Tek Sponsorudur Kitap” “Hayatta En Çok Kitabı Sevdim” “Kitap Aklın Santraforudur” “Kitap okumaya Tarafız” “Tribün Kitap Oku” Kitap okuma konulu pankartlarla ve sosyal medyada #taraftarokuyor ile hashtag’i ile projeye katıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İstanbul’da başlattığımız ve artık ülkemizin dört bir köşesine ulaşan ‘Yazarlar Okullarda’ projesi başta olmak üzere okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla hayata geçirdiğimiz çok sayıda projeyi destekleyen bir içeriğe sahip ‘Taraftar Okuyor’ projesini oldukça anlamlı ve değerli buluyorum. Bu güzel proje kapsamında taraftar ve sporcularımız, ülkemiz için son derece önemli bir konuda örnek davranış sergiliyorlar. Bu bağlamda taraftar ve sporcularımıza, beş bin kitabın öğrencilerimize ulaşması için projeye destek sağlayan Zambak Yayınları’na, Beşiktaş Çarşı grubuna ve Ufuk Eğitim Kurumları’na teşekkür ediyorum” dedi.

ZambakYayınları Müdürü Mehmet Karagöllü ; Türkiye ‘de eğitim yayıncılığı alanındahizmet veren bir marka olarak Kurumsal Sosyal Sorumluklarımızı da bu alandagerçekleştirmekteyiz. Bu proje ile taraftar kitlelerinde okuma bilincine dikkatçekerken aynı zamanda 5 bin öğrencimize de kitap hediyesinde bulunuyoruz. dedi.Karagöllü; Taraftar Okuyor projesiniGençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü himayelerinde farklı takımlarave taraftarlara da yayacaklarını dile getirdi.