Kitapseverlerin gecesi

Radikal Kitap, üçüncü yaşını önceki akşam Buz Markiz'de kutladı. Doğum gününde Radikal Kitap çalışanları, yayıncılar ve yazarlardan oluşan seçkin bir davetli topluluğunu ağırladı.

İSTANBUL - Radikal Kitap, üçüncü yaşını önceki akşam Buz Markiz'de kutladı. Doğum gününde Radikal Kitap çalışanları, yayıncılar ve yazarlardan oluşan seçkin bir davetli topluluğunu ağırladı. Davetlileri, 'Üç yılda 8 bin kitap okudum, ama hayatım değişmedi, hâlâ okuyorum' sloganıyla karşılayan Radikal Kitap, uzun süredir birbirini görmeyen yazın dostlarını da buluşturdu. Radikal kültür sanat editörü ve Radikal Kitap'ın yayın koordinatörü Cem Erciyes'in, alışılmışın dışında uzun bir konuşma yerine, şık bir başlama vuruşuyla geceyi açması ise doğum gününün en çok puan toplayan hareketiydi.


Büyütmek için tıklayınız

Gecenin ilgi odakları hiç kuşkusuz Türkçenin dünya çapındaki yazarları Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk'tu. Kemal ve Pamuk bir süre baş başa sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Yeni kitabıyla büyük sükse yapan Pınar Kür, ışıltısıyla dikkat çekti.
Demir Özlü, Cem Mumcu, Doğan Hızlan, Şebnem İşigüzel, Gaye Boralıoğlu, Murat Uyurkulak, Sennur Sezer, Adnan Özyalçıner, Ahmet Ümit, Celil Oker, İlknur Özdemir, Hikmet Temel Akarsu, Metin Celal, Atilla Birkiye, Mahir Öztaş, Zeynep Aliye, Lale Müldür, Gürsel Korat, Berrin Karakaş, Hatice Meryem, Kemal Gökhan Gürses gibi her kuşaktan yazar geceye katıldı. CNN Türk'ten Cüneyt Özdemir'in canlı yayın yaptığı gece rakının tükenmesiyle sona erdi. (Kültür Sanat)